Білоцерківці відзначають 26 річницю Незалежності України

  • Четвер, серп. 24 2017
  • Автор 

Традиційно урочистості у нашому місті розпочинаються біля погруддя Тараса Григоровича Шевченка, нашого славетного земля, геніального поета і пророка, який також жив у Білій Церкві. На площі о 10 годині ранку зібралися представники місцевої та районної влади, духовенства, творча інтелігенція, місцеві депутати і всі ті білоцерківці, для яких незалежність своєї держави є справжньою цінністю, а 24 серпня є справжнім святом.

Біла Церква, День Незалежності України, 2017

І хоч день видався прохолодним, все ж містяни прийшли на свято у вишиванках

Біла Церква, День Незалежності України, 2017

До присутніх з вітальними словами звернулися міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий, голова Білоцерківської районної державної адміністрації Геннадій Джегур,  91-річний ветеран УПА Теодор Дячун, який багато років мешкає у нашому місті, а також представник 1129 зенітного ракетного полку. Чудовими виступами порадували глядачів саксаганці.

Біла Церква, День Незалежності України, 2017

Саксаганці завжди уміють показати гарні танцювальні композиції

А волонтери групи «Час змін» отримали подяки за свою таку корисну і невтомну працю. Урочистості завершилися покладанням квітів до погруддя Тараса Шевченка.

Біла Церква, День Незалежності України, 2017

Геннадій Дикий у привітальному слові наголосив, що українці упродовж століть виборювали свою незалежність

Затим святковою ходою з вишитим рушником учасники заходу рушили по вул. Я. Мудрого до стели Героїв Небесної сотні та загиблих учасників АТО, які були вихідцями з Білої Церкви чи проживали у нашому місті, аби у молитві вшанувати пам'ять борців за волю і незалежність України та попросити у Бога миру і процвітання нашій державі.

Біла Церква, День Незалежності України, 2017

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білоцерківці відзначили День Державного Прапору України

Біла Церква, День Незалежності України, 2017

Геннадій Джегур, вітаючи земляків, закликав згадати, а що кожен з нас робить у повсякденні для розвитку держави і пам'ятати, що лише єдність допоможе вистояти у боротьбі проти ворогів

Службу провів отець Микола Гопайнич (УПЦ КП) за присутності представників Української православної церкви, Української греко-католицької церкви, Української автокефальної православної церкви. Після чого всі охочі поклали квіти до стели.

Біла Церква, День Незалежності України, 2017

Теодор Дячун, попри вік, не пропускає свято незалежності держави, адже добре знає ціну боротьби за суверенну Україну

Варто зазначити, що у цей час під час святкового параду у Києві наша 72 ОМБР отримала почесне найменування імені Чорних Запорожців.  Гасло Першого кінного полку Чорних запорожців Армії УНР було таким: «Україна або смерть». Саме це гасло сьогодні унаслідували воїни 72 ОМБР.

Біла Церква, День Незалежності України, 2017

Подяку за працю на благо Вітчизни і Збройних Сил України отримала представниця волонтерської групи "Час змін" Тетяна Виговська (Климчук)

За винятковий героїзм і мужність більше 300 воїнів бригади удостоєні державних нагород. Бойовий прапор зі стрічкою почесного найменування імені Чорних запорожців від Президента України Петра Порошенка отримав командир бригади полковник Андрій Соколов.

Біла Церква, День Незалежності України, 2017

Нагадаємо, чорні запорожці – це легендарна кавалерійська частина Армії Української Народної Республіки, яка била білі і червоні московські полки, і в цих боях не мала жодної поразки. Як відомо, 72 бригаду, окупанти, очевидно зі страху перед нею, назвали «чорною». Це прижилося і військові самі себе почали називати «чорними». Ось таким чином нинішні воїни продовжили справу своїх славних пращурів.

Біла Церква, День Незалежності України, 2017

Також Президент України Петро Порошенко у своїй вітальній промові наголосив, що українцям важливо пам’ятати свою історію. «Є три головних висновки з літопису Української національної революції минулого століття, які варто знати кожному. Ми маємо бути сильними і приділяти належну увагу своїй армії для того, щоб не годувати чужу. Сто років тому це зрозуміли надто пізно.

Ми маємо бути єдиними. Навіть найміцніші мури впадуть, якщо всередині фортеці панує внутрішній розбрат. Сто років тому саме він став причиною втрати державності. Але ще давні мудреці казали: «Мужність творить переможців, єдність творить непереможених».

nez24 101

Маємо шукати і триматися за союзників. Сто років тому залишилися сам-на-сам з Росією, а вижили тільки ті нові держави, які мали належну зовнішню підтримку», - сказав президент України.

Тож, шануймо свою державу, бережімо її незалежність та пам’ятаймо свою історію!

Зі святом, з Днем Незалежності України, шановні білоцерківці!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Програма святкування Дня незалежності України у Білій Церкві

Прочитано 1716 раз
Опубліковано в Фото

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео