У Білій Церкві відбувся концерт до Дня матері

  • П'ятниця, трав. 12 2017
  • Автор 
Матері-героїні: Світлана Ляшенко та Таскіра Максюта Матері-героїні: Світлана Ляшенко та Таскіра Максюта

День матері, мабуть, одне з найтепліших і найщиріших свят, адже кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в душі єдиний і неповторний образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити, незважаючи ні на що. Цьогоріч свято відзначатимуть 14 травня. А напередодні у приміщенні Другої гімназії його відсвяткували членкині клубів Академії пенсіонерів спільно з кадетами в рамках проекту «Єдність поколінь».

Святкувати День матері у всьому світі розпочали відносно недавно. У 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. У Білій Церкві також не лишилися осторонь маминого дня. З нагоди свята кадети гімназії №2 спільно з творчими колективами Академії пенсіонерів Благодійного фонду Костянтина Єфименка підготували надзвичайно теплий, душевний, емоційний концерт.

Академія пенсіонерів, Біла Церква

Урочистості розпочалися ще на ганку навчального закладу, де літніх академісток зустрічав духовий оркестр, а кадети ввічливо подавали руку дамам і відчиняли двері школи. Юні гімназисти підготували свої творчі номери з піснями та віршами на честь матерів. Порадувала піснею і білоцерківська зірочка, талановита співачка Анастасія Багінська, володарка Гран-прі міжнародного фестивалю «Слов’янський базар».

А затим настав час вшанування матерів-героїнь. Саме таку державну нагороду надає Президент України тим жінкам, які народили та виховали до 8-річного віку п’ятеро та більше дітей. Волею долі звання «Мати-героїня» мають дві академістки, які відвідують один клуб «Гармонія». Це звання отримала Таскіра Нізамутдинівна Максюта – мати 7 дітей! Семеро внуків називають її лагідно бабусею, а мамою кличуть ще й зяті та невістки. Також почесне звання присвоєно Світлані Петрівні Ляшенко, яка виховала 5 дітей:  3 доньок і 2 синів. Їй випало на долю пережити дві великі трагедії - 2 діток провести в останню путь… Отож разом було б семеро… На сьогодні Світлана Петрівна радіє  8 внукам і 1 правнуку-першокласнику!

Обидві заслужені мами отримали привітання та подарунки від Благодійного фонду Костянтина Єфименка та овації глядачів. А Таскіра Максюта разом з чоловіком Володимиром порадували присутніх ще й піснями «Мої батьки, мов голуби сивенькі» та «Мамина молитва». А також поділилися секретами свого материнського та родинного щастя. А запорука цього щастя дуже проста: любов і жертовна віданність своїй родині.

Академія пенсіонерів, Біла Церква

А затим на сцену одна за одною вийшли чотири жіночі білоцерківські династії: прабабусі, бабусі, доньки, внучки та правнучки. Олена Ткач, ведуча заходу, виконавчий директор Благодійного фонду Костянтина Єфименка зізналася глядачам, що ідею віднайти такі родини подав начальник управління освіти і науки Юрій Петрик, який одного разу поцікавився, а чи є в Академії пенсіонерів такі династії. Пошуки родин засвідчили, що білоцерківському жіноцтву таки є чим пишатися!

Академія пенсіонерів, Біла Церква

Тож у той святковий день на сцену актового залу Другої гімназії запросили жіночу династію родини Пугач Віри Олексіївни з  клубу «Зарічани».  Живуть усі разом 10 осіб в одній хаті, 4 покоління – прабабуся – Пугач Віра Олексіївна, її донька,  бабуся – Ірина, її донька -  внучка Оксана, правнучки – Анна – 4 роки, найменшій Агафія – три місяці!  Кажуть, рецепт сімейного щастя простий: готують улюблені страви, вирощують квіти й городину, варять 7 літрів борщу щодня і проводять церемонії чаювання, які загоюють усі конфлікти і суперечки. Ансамбль «Криниця життя» привітав цю родину і всіх глядачів піснями «Моя ти земле калинова» та «Мамина хустина».

Академія пенсіонерів, Біла Церква

Затим на сцену піднялася членкиня клубу «Любисток» Попельницька Марія Олександрівна, яка має 3 доньок Наталію, Любов, Світлану, трьох онучок Інну, Юлію, Ірину і трьох правнучок Марію, Софію, Кірочку. Родина має традицію збиратися на Різдво і Великдень за родинним столом. З’їжджаються всі,  і  донька, яка проживає у Бориспільському районі, друга донька,  яка працює в м. Херсон, та внучка Ірина, яка проживає в Євпаторії. Вся родина приходить з гостинцями і саме ними накривають родинний стіл. Зараз готуються до маминого 80-річчя, яке буде 6 червня. Привітали родину ансамбль «Лада»  піснями «Чебреці», «Я приеду к тебе, моя мама», «Єднаймося, люба родино».

Академія пенсіонерів, Біла Церква

Членкиня клубу «Віва-Вікторія» Прозоренко  Ніна Миколаївна вчилася в Житомирі,  після чого приїхала за  направленням  до Білої Церкви,  брала участь у спорудженні БК «Сільмаш», станції переливання крові, Шинний завод, Мехзавод тощо. На сцену Ніна Миколаївна вийшла разом з мамою Ганною Зосимівною, якій незабаром виповниться 89 років, та донькою Ольгою і внучкою Софійкою, а правнучка Арина поки що на такі заходи не ходить, бо має лише 2 місяці віку. Є одна дуже світла традиція у цій родині: поки Ганна Зосимівна жива - вся родина – діти,  внуки, правнуки - збираються в неї, а це більше 23 осіб в однокімнатній квартирі. І ніколи нікому не тісно! Хто стоячи, хто сидячи, але всі біля родинного вогнища. Таку родину зі святом привітав ансамбль «Золота осінь» піснями «Біля калини плакала мати», «За столом збирається родина» і надзвичайно оригінальною піснею «Миротворчий батальйон».

Клуб «Золота осінь» пишається своєю представницею, яка також започаткувала велику жіночу династію. Це - Праведна Ніна Макарівна, у якої є донечка, невістка, двоє внучок, шість правнучок і правнук. А загалом за родинним столом збирається понад 20 родичів! Сама Ніна Макарівна усе життя багато працювала, нагороджена орденом  Трудової слави.

Академія пенсіонерів, Біла Церква

Звичайно, як би нам не хотілося в такий святковий день згадувати про сумне, але така формула життя: коли жінка народила дітей, зуміла дати раду внукам, дочекалася правнуків – вона,  щаслива і спокійна,  ступає власною  стежинкою  у небуття, у вічне життя. Вона стає райдугою, сонцем, дощиком, квіткою, пташкою… Ще немає 40 днів, як у вічне життя пішов  і 82-річний автор неперевершених слів про матір, яка «стала замисленим полем»… Це Борис Олійник…Його «Баладу про матір» виконала членкиня клубу «Криниця життя» Олена Осіпова.

Академія пенсіонерів, Біла Церква

Радували присутніх у цей святковий вечір своїми співами й ансамблі «Вікторія» та «Гармонія», Людмила Безкрила, клуб «Сузір’я». Співали незабутні «Рідна мати моя», «Чорнобривці», «Мамины глаза», згадували і тих матерів, які й нині мусять проводжати на війну своїх синів…І раз у раз в залі глядачі тихо витирали сльози, адже про українську маму, про її нелегку жіночу долю, про весь тягар її турбот не можна розповісти так, щоб це не зачепило навіть найсуворіше серце і душу.

Насамкінець свята начальник управління освіти і науки Юрій Петрик попросив дозволу у присутніх присвятити цей концерт пам'яті його мами, яка нещодавно відійшла у вічність.

Тож зі святом Вас, шановні білоцерківські мами! Здоров'я, щастя, а також поваги і турботи від ваших дітей, внуків, правнуків!

Прочитано 2324 раз
Опубліковано в Фото

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео