Чи скоро приведуть до ладу Старе київське кладовище?

  • Вівторок, квіт. 11 2017
  • Автор 
Центр кладовища вдалося прибрати від старих дерев та самосію Центр кладовища вдалося прибрати від старих дерев та самосію

Традиційно після Великодня у поминальні дні білоцерківці вирушають на кладовища відвідати могили померлих родичів. У передсвятковий час люди прибирають могили. Також до цієї роботи долучається КП БМР «Спецкомбінат з надання ритуальних послуг», на балансі якого всі кладовища міста. Журналіст БЦ News відвідав найбільш проблемне Старе київське кладовище, аби на власні очі переконатися, чи вирішується проблема з бур’янами, старими деревами, самосівом, поламаними пам’ятниками та огорожами на цьому цвинтарі.

Варто зазначити, що кладовище по вул. Київській – одне з найстаріших у місті. Зрозуміло, що багато родичів похованих на ньому громадян також уже немає в живих, а тому відвідувати та прибирати могили просто нікому. Упродовж багатьох років цвинтар перетворювався на хащі, позаростав старими деревами, самосівом, кущами, бур’янами. Відвідувати цей цвинтар одному було, м’яко кажучи, небезпечно.

Цього року спецкомбінат взявся розчищати цвинтар. Середня частина території вивільнена від поламаних дерев, сухостою, бур'яну, проте ще багато залишається занедбаних могил. Біля деяких палять сміття, через що огорожі обгоріли. Не вирішується питання зі сміттєвими баками. Відтак громадяни кидають все сміття на дорогу, а трактор вигрібає його потім, руйнуючи при цьому дорогу. Яким чином планується довести до ладу цвинтар, розповів керівник КП БМР «Спецкомбінат з надання ритуальних послуг» Сергій Грисюк, який також сьогодні був на кладовищі.

Біла Церква, кладовище

А от на окраїнах цвинтаря ще багато могил позаростало

Яким чином можна навести лад з тими могилами, які вже ніхто не відвідує? Чи можна перезахоронити останки, наприклад, до колумбарію, а місця віддати під нові поховання, таким чином забезпечивши догляд за цієї ділянкою цвинтаря?

Міська влада може прийняти рішення про їх перезахоронення, проте ця процедура поки що не виписана чітко в законодавстві. Ми  з нового року взяли двох працівників для прибирання Старого київського кладовища. Вони кожного дня прибирають, ріжуть самосій, виривають бур’ян. Я працюю керівником комбінату четвертий рік, тому думаю що за пару-трійку років ми зможемо вичистити це кладовище повністю. Проте ми це робимо за власні обігові кошти, додаткових ресурсів на прибирання кладовища не маємо.

Біла Церква, кладовище

На цій могилі кілька років тому спиляли стару березу, вона зруйнувала огорожу. У такому стані могила й донині

Чи може спецкомбінат отримати додаткові кошти, приміром, продаючи вирізану дереву на дрова?

Кожен кубометр вирубаної деревини на кладовищі обліковується бухгалтерією. Проте собівартість таких дрів вища, ніж на ринку. Тому їх ніхто не купить. Але ми їх використовуємо для обігріву власних приміщень.

Біла Церква, кладовище

Чи можна на кладовищі поставити більше контейнерів чи великі контейнери, щоб не вигрібати трактором сміття з доріг, які після цього руйнуються?

Спейкомбінат має на утриманні 40 га діючих кладовищ. Можу точно сказати, що великі контейнери тут недоречні. А от 100 маленьких треба поставити, щоб закрити периметр. І треба виховувати людей, щоб кидали в контейнер, а не біля нього. Коли робиш зауваження, у відповідь чуєш, що це мовляв ваша робота – прибирати.  

mohgor

Біля тих могил, які не відвідують, палять сухе листя, гілки дерев

У центрі зайнятості безробітним пропонують громадські роботи у якості підробітку. Чи співпрацюєте ви з біржою у в цьому напрямку?

Ні, ми не залучаємо безробітних, обходимося власним силами.

Біла Церква, кладовище

Ця могила знаходиться на перехресті алей, біля неї постійне звалище сміття, часом його палять. Огорожа вже зруйнована

Якщо громадяни хочуть зрізати дерева біля могили родичів, куди вони можуть звертатися за допомогою?

Потріно телефонувати до нас (тел.: 39-13-38). Потім показати майстру, що і де зрізати. Ми або відразу це зробимо, або поставимо в план. Ми маємо дозвіл ДЖКГ на санітарну очистку.

Біла Церква, кладовище

Деякі дерева лежать і досі на огорожах

Чому цвинтар довели до такого занедбаного стану, як ви думаєте?

З мого боку некоректно критикувати попереднє керівництво. Я не задавався ціллю вияснити, чому так. Є робота, ми працюємо, щоб це виправити.

Біла Церква, кладовище

А це вогнище розвели просто посеред могил

Якщо з деревами зрозуміло, через два-три роки вдасться очистити кладовище, то як бути з могилами, де зруйновані хрести, огорожі, пам’ятники?

По мірі наявності обігових коштів ми щось робимо, але відразу все зробити не вийде. Це, фактично, перший рік, коли ми почали всі могили підряд прибирати.

Біла Церква, кладовище

Могила воїна Другої світової війни красномовно демонструє наше ставлення до пам'яті захисників Вітчизни

Думку міського голови Геннадія Дикого з цього питання можна почути на відео ТУТ

Прочитано 2569 раз
Опубліковано в Фото

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео