Як правильно декларувати податок на нерухомість юрособам

  • П'ятниця, лют. 06 2015
  • Автор 

З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 №71-VII (далі – Закон)I, яким передбачено суттєві зміни в частині адміністрування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Відповідно до п.п.266.7.5 статті 266 Кодексу платники податку на нерухомість - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня 2015 року і до 20 лютого цього року подати до податкового органу  за місцезнаходженням об’єкта оподаткування податкову декларацію.

Пунктом 9 розділу ІУ цього закону доручено Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання ним чинності забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону.

Державна фіскальна служба України своїм листом від 28.01.15 №2444/7/99-99-17-04-01-17 пояснила, що до затвердження форми податкової звітності юридичним особам-платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, пропонується до 20 лютого 2015 року задекларувати об’єкти оподаткування, використовуючи форму Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 01.07.2014 № 735 „Про затвердження форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки”.

При цьому у разі наявності у платника податків об’єктів нежитлової нерухомості в колонці 2 „Тип об’єкта житлової нерухомості” зазначається значення „3 - інше”, а в колонці 3 „Загальна площа об’єкта житлової нерухомості необхідно вказувати загальну площу об’єкта нежитлової нерухомості.

Ставки податку для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості  на 2015 рік встановлені рішеннями відповідних місцевих рад та оприлюднені в засобах масової інформації та на офіційних сайтах. 

Довідки за телефоном: 39-11-53.

Білоцерківська ОДПІ

ГУ ДФС у Київській області

Прочитано 2226 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео