Білоцерківський молочний комбінат дезінформує споживачів

  • Неділя, жовт. 19 2014
  • Автор 

Адміністративна колегія Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України зобов’язала ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат» (Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Томилівка) припинити дії щодо розміщення на упаковці Продукту напису «ТІЛЬКИ НАТУРАЛЬНЕ 100 %», за умови піддавання технологічній обробці молочної сировини, з якої виготовлено Продукт.

За результатами розгляду заяви про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції було встановлено, що Товариство здійснює виробництво та реалізацію молока та молочної продукції, зокрема молока питного ультрапастеризованого під торговою маркою «Ферма».

На лицьовій стороні упаковки, зокрема, зазначено: під знаком для товарів і послуг зображено малюнок великої рогатої худоби на пасовищі. Праворуч від цього зображення розміщено напис «ТІЛЬКИ НАТУРАЛЬНЕ 100%».

Виробництво молока в Україні регламентується державним стандартом ДСТУ 2212:2003 Пунктом 1.2 передбачено, що терміни,установлені цим стандартом, обов’язкові для вживання в усіх видах нормативних документів, що стосуються виробництва молока та кисломолочних продуктів, а також для робіт із стандартування. У пункті 3.2 ДСТУ міститься визначення «молочний продукт», відповідно до якого молочний продукт – Продукт, одержаний із молока, який може містити харчові добавки, необхідні для його виробництва, за умови, що ці добавки, ні частково, ні повністю не замінюють складників молока». Таким чином, молочна продукція вже за самим визначенням не може містити харчові добавки, які частково  або повністю замінюють складники молока.

Великий тлумачний словник сучасної української мови, що рекомендований МОН містить тлумачення слова «Натуральний». Так, натуральний – це: 1. Природознавчий. 2. Природного походження; протилежно – штучний. 3. Який існує в дійсності; справжній. 4. Непідроблений, звичайний, природний; протилежно – роблений, надуманий.//Невдаваний, щирий (про риси характеру). 5. Який виражається натурою (у 4 знач.).

Відповідно до визначення терміну «Харчовий продукт», що міститься розділі «Терміни та визначення понять» Нацстандарту України ДСТУ 4518-2008 „Продукти харчування. Маркування для споживачів. Загальні правила”, харчовий продукт – це будь-яка речовина або продукт (сирий, включаючи сільськогосподарську продукцію, необроблений, напівоброблений або оброблений), призначений для споживання. Отже, за наведеними визначеннями лише сирий продукт може відповідати визначенню «натуральний». А оброблений продукт, яким є промислово перероблене молоко, не може бути натуральним, так як це слово є протиставленням слову роблений (оброблений).

Відповідно до інформації, розміщеної на упаковці Продукту, він виготовляється відповідно до «ДСТУ 2661:2010». Згідно Нацстандарту України ДСТУ 2661:2010 «Молоко коров’яче питне. Загальні технічні умови» (надалі - ДСТУ 2661:2010), молоко коров’яче питне виробляють:

- пастеризоване;

- пряжене;

- ультрапастеризоване (УВТ-оброблене);

- стерилізоване.

Відповідно до пункту 5.3.2 ДСТУ 2661:2010 для виробництва ультрапастеризованого молока використовують молоко-сировину коров’яче, молоко коров’яче знежирене та вершки-сировину.

Згідно пункту 3.1 ДСТУ 2661:2010 молоко-сировина коров’яче – молоко без вилучення та/або додавання до нього будь-яких речовин та/або певних складників, піддане попередньому фізичному очищенню від механічних домішок, охолодженню та призначене для подальшого переробляння.

Отже, молоко ультрапастеризоване, вже за способом виготовлення є таким, що піддається обробленню.

Розміщення на упаковці Продукту напису «ТІЛЬКИ НАТУРАЛЬНЕ 100%» інформує споживачів про те, що даний Продукт є натуральним, необробленим. Отже, інформація про натуральність Продукту, приваблює споживачів своїми споживчими якостями та смаковими характеристиками. Враховуючи зазначене, Адміністративною колегією Відділення рекомендовано ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат» у двомісячний строк припинити дії щодо розміщення на упаковці Продукту напису «ТІЛЬКИ НАТУРАЛЬНЕ 100 %», шляхом приведення упаковок молока питного ультрапастеризованого у відповідність до вимог чинного законодавства України.

Київське обласне тервідділення АМКУ

Прочитано 2266 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео