Чи буде газ для опалення взимку і по якій ціні?

  • Середа, черв. 08 2022
  • Автор 

Кабінет міністрів утворює штаб для підготовки до наступного опалювального сезону в Україні. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні ввечері, 7 червня. "У цей час у нас не буде продажу нашого газу і вугілля за кордон. Увесь внутрішній видобуток буде спрямований на внутрішні потреби наших громадян", - наголосив Зеленський.

За словами очільника Кабміну, станом на 1 червня в підземних сховищах України зберігається вже 10 млрд кубічних метрів газу. "Видобуток газу цього року оцінюємо від 16 до 19 млрд кубів, споживання - від 21 до 24 млрд кубів",  - заявив прем’єр-міністр країни Денис Шмигаль на засіданні Кабміну. Уряд дав доручення НАК "Нафтогаз" забезпечити у газосховищах щонайменше 19 млрд кубічних метрів газу на початок опалювального сезону. Голова "Нафтогазу" Юрій Вітренко вважає, що для успішного опалювального сезону Україні необхідно імпортувати 6 млрд. куб. м газу. На це потрібно витратити 8 мільярдів доларів  за сьогоднішніми цінами. Гроші планують отримати від США.

Варто нагадати, що "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" на виконання умов трирічних договорів з підприємствами теплокомуненерго (ТКЕ) встановила нові ціни на газ для компаній теплокомуненерго. А саме: до 29,392 тис. грн/тис. куб. м (з ПДВ). Запланований з 1 червня 2022 року перегляд цін був однією з умов договорів, які ТКЕ добровільно уклали минулого року з "Нафтогазом".

При цьому "Нафтогаз України" запевняє, що тарифи на газ та тепло залишаться незмінними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виробники тепла отримуватимуть газ за фіксованою ціною

Для цього Кабмін схвалив законопроєкт, яким передбачено, що частина міжнародної фінансової допомоги для України буде використана для стримування підвищення тарифів. "Цими коштами буде компенсовано різницю між економічно обґрунтованими і поточними тарифами, зокрема для ТКЕ. Цей механізм також дасть можливість ТКЕ розраховуватись за новими цінами на газ з "Нафтогазом" та погасити прострочену заборгованість", - зазначили у пресслужбі  Кабміну. Також законопроектом передбачено запровадження мораторію на підвищення цін на природний газ і тарифів на теплову енергію й супутні послуги. 

Отже, з 1 червня по 31 липня 2022 року "Нафтогаз" продаватиме виробникам теплової енергії паливо за ціною 7420 грн (з ПДВ) за 1 тис. куб. м., тобто 7,42 грн/куб. Однак до цієї ціни необхідно додати ще тариф за транспортування та коефіцієнт, який застосовується при замовленні потужності на добу вперед. 

 

Прочитано 948 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео