На комунальних підприємствах Білої Церкви створять наглядові ради

  • П'ятниця, лют. 18 2022
  • Автор 

17 лютого на засіданні 26 сесії БМР депутати ухвалили рішення, яке не вдалося прийняти депутатам попереднього складу, адже мер Геннадій Дикий дуже цього не хотів.

Мова йде про утворення наглядових рад на комунальних підприємствах та затвердження статутів комунальних підприємств та комунальних закладів у новій редакції. 

Наглядові ради передбачені законом про місцеве самоврядування та Господарського кодексу України.

Рішення затверджує критерії, відповідно до яких утворюватимуться наглядові ради комунальних підприємств та закладів,  порядок організації їхньої діяльності та ліквідації, порядок призначення членів наглядової ради підприємства та вимоги до них.

Члени наглядових рад будуть працювати на безоплатній основі. Наглядові ради будуть створені на підприємствах, які надають житлово-комунальні послуги, а також ті підприємства, які мають статутний капітал понад 1 млн грн. Мова йде про такі підприємства: ЖЕК-1, ЖЕК-6, ЖЕК-7, БВАК, Білоцерківтепломережа, ЦПМСД №1, ЦПМСД №2 (міські амбулаторії), Тролейбусне управління, МЛ №1, МЛ№2, МЛ №3, МШЕУ, стоматполіклініка.

Зазначені наглядові ради будуть утврюватися рішенням міської ради, членів ради обиратимуть депутати. Склад ради буде від 3 до 5 осіб, які матимуть відповідну фахову освіту. 

Геннадій Дикий у відповідь заявив: "Керівник комунального підприємства без зібрання людей, які працюють на безоплатній основі, не зможе здійснювати проплати. Це просто блокування роботи комунальних підприємств. Наші комунальні підприємства є стратегічними. І таке рішення може призвести до блокування міста". 

27 депутатів проголосувало "за". Мер запевнив, що накладе вето на це рішення.

Питання наглядових рад піднімалося ще під час попередньої каденції, але так і не змогло отримати більшості депутатських голосів. 

Прочитано 1018 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео