15 млн грн від оренди комунального майна пішло на "координацію" та "комунікацію"?

  • Вівторок, черв. 08 2021
  • Автор 

2 червня відбулося засідання постійної комісії з питань інвестицій, регуляторної політики, транспорту і зв’язку, торгівлі, туризму, послуг і розвитку підприємництва, власності, комунального майна та приватизації, розвитку агропромислового комплексу, на якому заслухали звіти комунальних підприємств.

Зокрема, першим доповідав керівник КП БМР «Агенція стратегічного розвитку Білої Церкви» Олександр Прилуцький, який розлого розповів про те, що робить агенція, але ні слова не прозвітував про фінансовий стан підприємства. Звісно, депутати отримали у паперовому вигляді баланс комунального підприємства. Проте глядачі відеозапису засідання комісії були позбавлені можливості почути фінансові показники агенції.

Щоправда, деякі цифри все-таки просочилися в ефір.

Отже, підприємство має на своєму балансі будівлі, від оренди яких отримує дохід та фінансує свою діяльність. Це приміщення овочесховища по вул. Томилівська, 59 та приміщення «Ощадбанку» на бульварі Грушевського. Орендна плата приносить агенції дохід в розмірі 2, 8 млн грн. На своє утримання агенції щорічно витрачає близько 3 млн грн. На чому ще заробляє, Олександр Прилуцький не озвучив.

Головуючий на засіданні комісії депутат Станіслав Долід запитав прямо: «Якщо взяти орендну плату за останні 5 років, яку ви отримали, то це буде більше 15 млн грн. У чому доцільність?» Олександр Прилуцький запевнив, що у 2019 році на 1 гривню, витрачену на утримання агенції, вдалося повернути в бюджет міста 3 грн. Правда, не уточнив, який же проєкт приніс такий дохід.

На підприємстві працює 11 осіб, з яких 6 – це проєктні менеджери.

Агенція займається різними проєктами: від подачі заявки на створення пункту прокату велосипедів, проведення засідань щодо гендерної рівності і запобігання домашньому насильству, благодійних проєктів для дітей з особливими потребами до залучення коштів на будівництво ЦНАПу в Білій Церкві та закупівлі нових тролейбусів. Складається враження, що шість проєктних менеджерів – суперуніверсальні спеціалісти з усіх галузей економіки.

В агенції навчать, як готувати проєкт по Громадському бюджету, як стати активним громадянином, вдало вести бізнес, менеджери агенції опікуються створенням індустріального парку на БВАК, підтримують підприємців, шукають гроші для закупівлі обладнання для централізованої клубної системи, ветеранського хабу та молодіжного центру, переймаються тим, як примусити «Укрпошту» заключити охоронний договір на пам'ятку архітектури "Стару пошту" та понести адміністративну відповідальність за неналежне утримання приміщення, подають заявки на встановлення павільйону «Європейське літо», побудову амбулаторії, навчального закладу на масиві Піщаному та закупівлю шести тролейбусів.

У питанні ремонту приміщення на Театральній, 5 під майбутній ЦНАП агенція виконує функцію «комунікатора», по закупівлі за кредитні кошти тролейбусів – «координатора». І це ще не весь перелік активностей агенції. З усіма зусиллями ви можете ознайомитися, переслухавши виступ Олександра Прилуцького ТУТ.

Після звіту очільника агенції виникає одне єдине питання: невже працівники управління економіки, управління енергоефективності, управління культури та туризму, відділу інформаційних ресурсів та зв’язків з громадськістю, КП БМР «Тролейбусне управління», молодіжного центру, члени «Асоціації учасників бойових дій», ГО «Біла Церква туристична» та інших структур настільки некомпетентні люди, що їм потрібна допомога від «координатора та комунікатора» в особі 6 проєктних менеджерів агенції? Як ці менеджери можуть розбиратися у будь-якій темі?

Чи агенція просто на ходу заскакує в той локомотив, який вже хтось рухає, та присвоює собі досягнення інших людей? І на це витрачено упродовж 5 років вже 15 млн грн від оренди комунального майна!

До речі, агенція вже має намір дописати діючу Стратегію розвитку Білої Церкви, яка розрахована до 2025 року. Інститут стратегічних досліджень допоможе продовжити документ до 2027 або навіть 2032 року!

На початку виступу Олександр Прилуцький зазначив, що у своїй діяльності агенція орієнтується на залучення 250 млн дол інвестицій, створення 7 тис робочих місць у Білій Церкві, залучення 1 млн туристів. І все це до 2025 року! Наразі 2021 рік. Олександр Прилуцький не повідомив, скільки ж уже залучено інвестицій, створено робочих місць та скільки з майбутнього мільйона туристів нині відвідує наше місто. А присутні на засіданні комісії місцеві депутати й не питали. 

Прочитано 331 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео