Чиновники міськради обділяють у тендерах "Муніципальну варту"?

  • Понеділок, черв. 07 2021
  • Автор 

26 травня відбулося засідання постійної комісії з питань інвестицій, регуляторної політики, транспорту і зв’язку, торгівлі, туризму, послуг і розвитку підприємництва, власності, комунального майна та приватизації, розвитку агропромислового комплексу БМР, на якому заслухали звіти комунальних підприємств.

Так, директор КП БМР «Муніципальна варта» Сергій Возненко прозвітував, що за 2020 рік підприємство отримало 7, 58 млн грн доходу, але при цьому лише 5 тис грн чистого прибутку. Сплачено податків – 3, 4 млн грн. Середня зарплата на підприємстві – 9100 грн.

Найбільше доходів підприємство отримало від охоронної діяльності. Також заробляло кошти від облаштування та обслуговування систем охоронної та протипожежної сигналізації.

Сергій Возненко нагадав депутатам, що з обіцяних 5 млн грн статутного капіталу було виділено лише 1, 3 млн грн, більша частина цих коштів (1 млн грн) пішла на закупівлю двох автомобілів. Тому звернувся до депутатів, щоб виділили ще кошти на закупівлю третього автомобіля, адже територіальна громада розширилася.

Також керівник підприємства озвучив, скільки було складено штрафів працівниками «Муніципальної варти» за минулий рік у сфері порушення правил благоустрою, дотримання карантинних обмежень, утримання домашніх тварин, торгівлі алкогольними напоями тощо.

Сергій Возненко також поскаржився на те, що міські чиновники не інформують «Муніципальну варту» про намір провести тендери і віддають підряди іногороднім. Відтак, підприємство втрачає дохід. «Ще я хотів би підняти таке питання перед членами комісії, як проведення тендерів. Є таке управління економіки, яке проводить тендер по охороні міської ради, а нас навіть до відома не ставлять. Тепер міську раду охороняє по тендеру київська фірма, а по факту продовжуємо охороняти ми. Охоронець нам телефонує. У нас є ліцензія на встановлення та обслуговування пожежної сигналізації. Але управління капітального будівництва проводить тендер і залучає інші фірми. У нас на обслуговуванні наразі є 200 об’єктів по обслуговуванні пожежної сигналізації. Але управління капітального будівництва не помічає комунальне підприємство», - заявив Сергій Возненко.

На що секретар міської ради Дмитро Киришун запропонував направити лист у комунальні заклади та управління, щоб вони віддавали перевагу комунальним підприємства, інформуючи їх про проведення тендеру. Пропозиція виглядає не зовсім законною. Адже всі учасники ринку мають бути в рівних умовах. Чому ж приватні організації самостійно встигають побачити оголошений тендер, а комунальне підприємство треба окремо повідомляти?

На системі Prozorro видно, що у 2020 році "Муніципальна варта" заключила договорів на суму 3, 9 млн грн. Найбільше підрядів "підігнав" Департамент житлово-комунального господарства БМР - на загальну суму 2, 3 млн грн. В основному департамент замовив "Муніципальній варті" здійснення технічного нагляду за капітальним ремонтом. Ці ж послуги надає і КП БМР "Інспекція з благоустрою Білої Церкви". Навіщо місту два комунальних підприємства, які виконують однакові функції? 

У 2021 році підприємство вже виграло тендерів та заключило договорів на суму 3, 082 млн грн.

 

Прочитано 322 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео