Як оподатковується дохід від продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна?

  • Четвер, квіт. 22 2021
  • Автор 

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу, що оподаткування доходів, отриманих платником податку від продажу обєктів нерухомого майна врегульоване статтею 172 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Дохід, отриманий платником від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи об’єкт незавершеного будівництва таких об’єктів, земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується (п.172.1 ст.172 ПКУ).

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід від відчуження господарсько-побутових споруд, що розташовані на одній ділянці з житловим або садовим (дачним) будинком та продаються разом з ним, для цілей оподаткування окремо не визначається.

Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у п.172.1 ст.172 або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного у п.172.1 ст.172, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною  п.167.2 ст.167 ПКУ -  5%.

Дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами - нерезидентами, оподатковується   в порядку, встановленому для резидентів, за ставкою, визначеною у п.167.1 ст. 167 ПКУ.

Дохід від продажу (обміну) незавершеного будівництва оподатковується у порядку, визначеному  ст. 172 ПКУ для об’єктів нерухомого майна.

Відповідно до п.16 прим.1 підрозд.10 розд.ХХ ПКУ, доходи від продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5%. Звільняються від оподаткування військовим збором доходи, які не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою).

Дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої модулем електронного визначення оціночної вартості Єдиної бази даних звітів про оцінку, або не нижче ринкової вартості такого об’єкта, визначеної суб’єктом оціночної діяльності (оцінювачем) відповідно до законодавства та зазначеної у звіті про оцінку, зареєстрованому в Єдиній базі даних звітів про оцінку.

ГУ ДПС у Київській області

Прочитано 317 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео