Суми штрафів за порушення трудового законодавства

  • Вівторок, квіт. 13 2021
  • Автор 

Роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, згідно зіст. 265КЗпП. Порядок накладення таких штрафів затверджено постановою Кабміну від 17.07.2013 № 509Для розрахунку суми штрафу застосовується розмір мінімальної зарплати, встановлений на момент виявлення порушення. 

Отже, з 01 січня 2021 року розмір штрафів становить:

  • За допуск працівника до роботи без трудового договору (контракту), виплата заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ та податків, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час – 10 мінімальних зарплат - за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення - 60 000 грн., попередження - до юридичних осіб та ФОП, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої - третьої груп; 30 мінімальних зарплат -за повторне протягом двох років порушення - 180 000 грн;

  • Недопущення до проведення перевірки з питань виявлення вищезазначених порушень або створення перешкод у її проведенні – у шістнадцятикратному розмірі мінзарплати - 96000 грн;

  • Порушення строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – 3 мінімальні зарплати - 18000 грн та інш.

Скільки триває фактична перевірка виявлення неоформлених працівників та чи попереджають платника про намір її проведення податковою службою?

Перевірка, а саме фактична, здійснюється без попередження платника податків (особи). Триває вона переважно 10 днів, протягом яких перевіряючі у режимі роботи підприємства мають право здійснювати фактичну перевірку законності трудових відносин роботодавця і найманих працівників. За необхідності працівники органів податкової служби мають право продовжити перевірку

За якою адресою — юридичною чи фактичною, органи податкової служби можуть проводити перевірки щодо наявності неоформлених працівників?

Виїзна перевірка може проводиться за адресою реєстрації платників, а також за іншими адресами, які за інформацією органів податкової служби можуть бути пов’язані з об’єктами оподаткування таких платників. Інформація щодо адрес, відмінних від юридичної та фактичної, щодо яких також можлива перевірка, може міститись у наявних у контролерів документах. Це можуть бути, зокрема, форма № 20-ОПП щодо об’єктів оподаткування, адреси розташування точок здійснення діяльності, зазначених у ліцензіях, запити, скарги,  інші письмові документи, інформація з реєстрів та автоматизованих інформаційних систем органів податкової служби, до перегляду яких мають доступ перевіряючі.

Оксана Чустіль, начальниця Білоцерківського відділу

податків і зборів з фізичних осіб

та проведення камеральних перевірок

управління податкового адміністрування фізичних осіб

ГУ ДПС у Київській області

Прочитано 309 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео