З 01 січня 2021 року ФОП, які є найманими працівниками, звільняються від сплати за себе ЄСВ

  • Понеділок, квіт. 12 2021
  • Автор 

З 01 січня 2021 року ФОП та особи, що провадять незалежну професійну діяльність, які мають основне місце роботи (є найманими працівниками та застрахованими особами), звільняються від сплати за себе ЄВ.

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що  з 01 січня 2021 року  фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які мають  основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за місяці звітного періоду, за які роботодавці сплатили  єдиний внесок за них у сумі не меншій мінімального страхового внеску.

Ці особи (ФОП, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які мають  основне місце роботи) можуть бути платниками ЄВ за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом України №2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Відповідні зміни до Закону України №2464 внесені Законом України від 13.05. 2020 року № 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників».

Нагадуємо, що особами, які провадять незалежну професійну діяльність, є особи, які здійснюють  наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

ГУ ДПС у Київській області

Прочитано 330 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео