Директор "БВАК": "Якщо забрати дохід від оренди, то аеродром через рік треба буде закрити"

  • Четвер, бер. 18 2021
  • Автор 

17 березня на засіданні постійної депутатської комісії з питань інвестицій, регуляторної політики, транспорту і зв’язку, торгівлі, туризму, послуг і розвитку підприємництва, власності, комунального майна та приватизації, розвитку агропромислового комплексу заслухали звіти 5 комунальних підприємств. 

Розкажемо про найцікавіше зі звітів.

Так, КП БМР «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс» уже цілком можна перейменувати у «Білоцерківський вантажний ангарний комплекс», адже його керівник Юрій Агалієв відверто заявив депутатам, що без здачі в оренду приміщень підприємство не виживе. «Дохід від авіації складає 35%, вона збиткова. Якщо забрати дохід від оренди, то аеродром через рік треба буде закрити», - сказав Юрій Агалієв, відповідаючи на пропозицію депутата Андрія Короля скасувати пільгу з оренди підприємству, оскільки воно й так має прибутки. Пільга полягає в тому, що підприємство на власний розсуд використовує оренду плату від здачі приміщень. До речі, ініціативу позбавити підприємства права здавати приміщення в оренду депутати висловлювали неодноразово. Так, у 2016 році таку ініціативу висловив Ігор Гейло, депутат від Радикальної партії Олега Ляшка.

За 2020 рік «БВАК» заробив 984 тис грн чистого прибутку. «Аеродром працює за основним своїм напрямком, здійснює польотне та аеродромно-інформаційне обслуговування. За 2020 рік було таких 71 подія. Це на 14 подій менше, ніж у 2019 році. На це є об’єктивні причини: країни закривають кордони, літаки не літають. Така ситуація не лише у нас. Аеропорт «Бориспіль» використовує свої потужності на 30%, а «Жуляни» - на 20%»», - розпочав свій звіт директор підприємства.

Наразі на підприємств "БВАК" працює 83 осіб. У 2020 році підприємство заробило від оренди – 7 859 990, 60 грн, а від авіації – 5 151 638, 37 грн. На 2021 рік запланували доходи від оренди у розмірі 7, 2 млн грн, а від авіації - 4, 4 млн грн. Чистого прибутку планують отримати у розмірі 284 тис грн порівняно з 984 тис грн у 2020 році. Середня зарплата на підприємстві у 2021 році складе 8059 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Будинок урочистих подій» змагається за молодят зі своїм орендарем

Тому головне джерело прибутку – зовсім не профільне. Зокрема, підприємство здає два великих ангари підприємствам, які ремонтують літаки, площі під стоянку літаків (у 2020 році стояло 24 літаки), а також дрібніші приміщення тощо.

Директор підприємства відповів, щодо можливості створення на базі білоцерківського аеродрому міжнародного вантажного аеропорту, про що неодноразово заявлялося. Так, у 2019 році тодішній міністр інфраструктури Володимир Омелян презентував пріоритетні напрямки діяльності в авіаційній галузі на 2019 рік, серед яких створення міжнародного мультимодального транспортного вузла на базі аеродрому «Біла Церква». Проте влада змінилася, відтак і плани лишилися на рівні балачок.

Так ось, за словами Юрія Агалієва, на створення такого аеропорту потрібно 78 млн євро. «Це програма державна, затверджена Кабміном, але за минулий рік ми жодної гривні не отримали».

Можливо, спрацювала приказка: "Під лежачий камінь вода не тече"? Адже у 2020 році фахівці Мінінфраструктури, Держагентства інфраструктурних проектів, Державіаслужби та Украероруху вирішили будувати новий аеропорт у Мукачеві. Це при тому, що в сусідньому Ужгороді вже функціонує міжнародний аеропорт. То чому ж ніяк не щастить у цьому питанні Білій Церкві, яка знаходиться удвічі далі від Жулян і Борисполя, ніж Мукачево від Ужгорода?

Прочитано 556 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео