Зміни по оподаткуванню податком на прибуток з 1 січня 2021 року

  • Понеділок, бер. 15 2021
  • Автор 

Черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» відбувся днями у територіальному підрозділі ГУ ДПС у Київській області на тему: «Зміни по оподаткуванню податком на прибуток з 1 січня 2021 року».

На запитання платників податків відповідала начальниця  Білоцерківського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків  Ольга Шульга.

Під час сеансу телефонного зв’язку платники цікавилися змінами по оподаткуванню податком на прибуток, внесеними Законом України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», а саме:

Питання: Яка сума  використовується при визначенні основного засобу та які зміни по нарахуванню амортизаційних нарахувань відбулись з 01.01.2021 року ?

Відповідь: З 01.01.2021 року сума, яка використовується при визначенні основного засобу збільшується з 6 тис. грн до 20 тис. грн (пп. 14.1.138 ПКУ) та запроваджується прискорена амортизація основних засобів на період 2020-2030 р.р.

Питання: Яка межа встановлена по розміру отриманого доходу, коли об’єкт оподаткування податку на прибуток підприємств можна не коригувати на фінансові різниці?

Відповідь: Межа збільшується з 20 млн грн до 40 млн грн доходу підприємств до якої можна не коригувати на фінансові різниці,які збільшують чи зменшують  фінансовий результат до оподаткування податком на прибуток.

Питання: Які саме вводяться нові різниці, які збільшують фінансовий результат до оподаткування ?

Відповідь: Вводяться нові різниці, які збільшують фінансовий результат до оподаткування щодо сум:

  • 30 відсотків вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг (крім операцій, визнаних контрольованими відповідно до статті 39 цього Кодексу), реалізованих на користь нерезидентів, які входять до переліку держав (територій) низькоподаткових юрисдикцій;

  • частини скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, пропорційної частці, якою володіє або яку контролює юридична особа, що обчислюється відповідно до правил, визначених статтею 392 Кодексу;

- витрат, понесених платником податків на користь нерезидентів, якщо такі операції не мають ділової мети;

- уточнюються та доповнюються різниці, які застосовуються для збільшення фінансового результату до оподаткування, щодо сум штрафів, пені, нарахованих контролюючими органами та іншими органами державної влади за порушення вимог законодавства;

- уточнюється порядок та особливості оподаткування нерезидентів в частині доповнення переліку доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України, які підлягають оподаткуванню, зокрема:  

прибутком від здійснення операцій з продажу або іншого відчуження акцій, корпоративних прав, часток в іноземних компаніях, організаціях, утворених відповідно до законодавства інших держав, крім тих, що знаходяться в обігу на фондовій біржі;

доходами від відчуження прав нерезидента на видобуток та розробку родовищ корисних копалин, мінеральних джерел та інших природних ресурсів, розташованих на території України.

Питання: Чи змінились критерії належності платника податків до великих платників?

Відповідь: Так, якщо до 01.01.2021 під визначення великого платника  підпадали підприємства, що сплачували 1 млн ЄВРО податкових  та митних платежів, то з 1 січня 2021 року цей критерій змінений , а саме - сплата виключно податкових платежів - 1,5 млн ЄВРО .

Білоцерківський відділ камеральних

перевірок управління з питань виявлення

та опрацювання податкових ризиків

ГУ ДПС у Київській області

Прочитано 236 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео