Податкова знижка: умови, терміни, розрахунок

  • П'ятниця, лют. 26 2021
  • Автор 

Податкова знижка: частину сплачених у 2020 році коштів за навчання можна повернути.

Головне управління ДПС у Київській області нагадує платникам податків про можливість повернути частину сплачених у 2020 році коштів за навчання платника податку або  члена його сім’ї першого ступеня споріднення. Таке повернення здійснюється шляхом використання права платника на податкову знижку.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є су'бєктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів, або робіт чи послуг у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі - ПКУ).

Нагадаємо, до витрат, які частково можна компенсувати з бюджету, належать:

- частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;

- благодійні внески неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4% суми загального оподатковуваного доходу за звітний рік;

- страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески у рамках недержавного пенсійного забезпечення;

- витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;

- витрати на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

- кошти, сплачені за переобладнанням транспортного засобу на біопаливо; 

- витрати на будівництво або придбання доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту;

- орендну плату за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником ПДФО, який має статус внутрішньо переміщеної особи;

- кошти, сплачені за навчання у вітчизняних закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.Слід пам’ятати, що загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річної заробітної плати, нарахованої у звітному податковому році.

До податкової знижки включаються витрати,  підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги). Копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією про майновий стан до податкового органу за місцем обліку (місцем прописки) платника податку.

Податкова знижка надається платнику податків - резиденту України, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку та резиденту - фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті. Інші особи права на податкову знижку не мають.

Право на нарахування податкової знижки можна використати лише за наслідками звітного податкового року, на наступний рік таке право не продовжується та не переноситься,.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Скористатися правом на нарахування податкової знижки можна лише за наслідками звітного податкового року. Таке право не переноситься на наступний рік, якщо громадянин не скористався своїм правом у встановлений строк, який спливає 31 грудня.

ГУ ДПС у Київській області

Прочитано 473 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео