Хто не платитиме єдиний внесок з 01 січня 2021?

  • Вівторок, груд. 22 2020
  • Автор 

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу,  що  з 01 січня 2021 року  набирає чинності Закон України від 13.05.2020 № 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників», яким внесено зміни до Закону № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Зокрема, статтю 4 «Платники єдиного внеску» Закону №2464 доповнено частиною п’ятою та шостою, згідно з якими:

- з 01 січня 2021 року від сплати за себе єдиного внеску звільняються особи, які проводять незалежну професійну діяльність, за умови взяття їх на облік як ФОП і провадження ними одного виду діяльності одночасно як ФОП, так і особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.

- з 01 січня 2021 року   ФОП, у тому числі ФОП - які обрали спрощену систему оподаткування та   особи які провадять незалежну професійну діяльність та отримують доходи від цієї діяльності, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе ЄВ за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Такі особи можуть бути платниками ЄВ за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Крім того,  з 01 січня 2021 року звільняються від сплати за себе єдиного внеску  ФОП та особи, які проводять незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком, або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст.26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу.

ГУ ДПС у Київській області

Прочитано 215 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео