У вас є рівно 24 години

  • Понеділок, лист. 30 2020
  • Автор 

Серед цьогорічних нововведень до роботи ЕСЗ, постачальник отримав особливе право «24-години» на виправлення помилок. Тут спершу потрібно ознайомитися з підхожими статтями оновленої редакції ЗУ «Про публічні закупівлі».

Де у статтях ми зустрічаємо 24 години на другий шанс? У частині 9 статті 26, що регламентує порядок подання пропозицій учасників, вперше зазначається про можливість коригування постачальником допущенних огріхів чи неточностей. Після аукціону, замовник розкриває склад документального пакету, що було надано у період подання, та досліджує його на відповідність тендерним вимогам.

Стаття 29 інструктує замовника щодо розгляду пропозиції та наступних дій тендерного комітету, у випадках фіксації помилки чи неточності. Електронна система технічно передбачає лише єдиноразове надання шансу учаснику торгів на внесення конкретних змін. Не менше, ніж за два дні до закінчення періоду розгляду, замовник публікує відкриту вимогу додати коректні скановані копії. Рівно 24 години має потенційний підрядник для того, щоб завантажити вірне пояснення у правильній формі. Повторна нагода такої корекції можлива лише тоді, коли цього вимагає затверджене рішення оскаржуючого органу (АМКУ).

У практиці є випадки, коли постачальник відмовляється надати довідку, а одразу звертається до АМКУ та виграє оскарження через неправомірність чи недоцільність вимог замовника. Останній може надсилати запит на виправлення лише у двох випадках: для підтвердження права електронного підпису (Кваліфікований ЕП, КЕП) та корекцію змісту паперів, щодо тендерних умов закупівлі (стаття 16). Стосовно КЕПу, законом прямо не передбачено, що відсутність підпису закріплює за замовником право на відхилення учасника. Оскільки саме накладення КЕП не підтверджує і не спрощує підстав його правомірної приналежності до підприємства.

Виправний протокол має містити конкретні посилання на погрішності, що були допущені у відповідних пунктах тендерних умов під час формування постачальником свого PDF-файлу. Також має бути зазначено, що конкретно має зробити учасник торгів для того, щоб ситуація була виправлена. Через те, що право на коригування у часових межах доби закріплено за кожним з можливих підрядників, замовник змушений на це зважати.

Додаткові консультаційні заходи та регулярну сервісну підтримку надають кваліфіковані майданчики zakupki.com.ua системи. Практичні поради публікуються в інформаційній коробці платформи, де спеціалісти розбирають реальні справи.

Прочитано 781 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео