Можливе "відмивання" коштів через парк Шевченка перевірить прокуратура

  • П'ятниця, трав. 15 2020
  • Автор 

15 травня на засіданні 96 сесії БМР депутати підтримали проєкт рішення "Про звернення до контролюючих органів Київської області та м. Біла Церква щодо перевірки фактів можливого нецільового використання бюджетних коштів, виділених по програмі «Турбота» для КП БМР «Білоцерківський міський парк культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка». Як сказав депутат Володимир Бабенко, це потрібно, щоб "підсилити позицію прокуратури". 

У зверненні йдеться про те, що депутати БМР обурені фактами, які свідчать про можливе нецільове  та неефективне використання коштів із бюджету міста управлінням соцзахисту населення та КП БМР «Білоцерківський міський парк культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка» упродовж 2016 року. 

Мова йде про те, що п. 2.11 програми "Турбота" передбачає фінансування заходів з відзначення пам'ятних, ювілейних дат, загальнодержавних, суспільнозначимих, релігійних, місцевих свят, спортивних, культурно-мистецьких заходів держави, міста тощо шляхом виділенням коштів на конференції, круглі столи, урочисті зібрання, концерти, обіди. Таким чином, міська влада профінансувала по цій програмі на суму 464 746, 24 грн такі заходи, як "Барахолка", "Індіанці", "Перо-Дактиль". Ці кошти були направлені  парку ім. Т. Г. Шевченка. Депутати підозрюють, що парк "перетворився у посередника по відмиванню грошей та переведення в готівку бюджетних коштів".

таке припущення випливає з тих договорів, на підставі яких відбувалися перерахування. 

Так, 15.12. 2016 року управління соцзахисту оплатило парку дизайнерські послуги на суму 145 600 грн, у той же день парк надав управлінню акт виконаних робіт. У зверненні питається: які ж послуги за кілька годин міг надати парк, якщо у його штаті не було дизайнера? При цьому відсутнє технічне завдання та калькуляція. Тобто виникає підозра у фіктивності наданих послуг. 

Також цього дня між управлінням соцзахисту населення БМР та парком ім. Т. Г.  Шевченка був укладний ще один договір вже на суму 44 400 грн із частування учасників новорічних та різдвяних святкувань, послуги ресторанів та пунктів швидкого харчування. У той же день сторони засвідчили виконання послуг шляхом акту прийому-передачі. При цьому святкування у 2016 році у парку почалися 19 грудня, отже 15 грудня частувати було просто нікого! До того ж парк немає ані обладнання, ані приміщення, ані працівників для надання таких послуг.

У цей же день був укладний ще один договір та підписаний акт виконаних робіт на суму 115 тис грн на проведення видовищно-розважальних заходів, хоча святкування почалися знову ж таки 19 грудня. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кошти по програмі "Турбота" більше не витрачатимуть на "гулянки"

Після таких договорів парк замовляє дизайнерські послуги у ФОП Постоюк О. С. на суму 45 000, тобто на 100 600 грн менше, ніж за це заплатило парку управління соцзахисту! Також парк замовляє проведення новорічних заходів у ФОП Борзаковської А.А. на суму  30 000 грн, що на 65 тис грн менше, ніж за цю ж послугу парку заплатило управління соцзахисту!

"У 2017 році наша комісія по законності це все дослідила і був проєкт рішення. Депутати підтримали, але мер наклав вето. Мені вдалося донести позицію до білоцерківської місцевої прокуратури і прокуратура внесла до ЄРДР кримінальне провадження за фактами зловживання службовим становищем ч. 2 ст. 191 ККУ проти Геннадія Дикого, бо він не мав права накладати таке вето. Тому, щоб підсилити позицію прокуратури, прошу підтримати це звернення", - сказав депутат Володимир Бабенко.

Депутати підтримали звернення.

До речі, по парку ім. Т. Г. Шевченка уже порушено три кримінальні провадження. 

Прочитано 9630 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео