У Білій Церкві запрацював новий завод з фракціонування плазми крові

  • П'ятниця, трав. 24 2019
  • Автор 

24 травня голова наглядової ради фармацевтичної компанії Biopharma Костянтин Єфименко провів для всіх бажаючих екскурсію на єдиному в Східній Європі заводі-фракціонаторі плазми крові. Записатися на екскурсію можна було шляхом інтернет-реєстрації. Бажаючих було майже 100 осіб, відтак екскурсію проводили у кілька заходів. Після чого усіх присутніх запросили на спілкування за філіжанкою кави, де можна було поставити всі питання стосовно нового виробництва ліків з плазми крові людини.

Нагадаємо, перший камінь в основу майбутнього підприємства з переробки плазми крові заклали влітку 2015 році. Тоді власники Biopharma зазначили, що новий завод виробничою потужністю 360 тисяч літрів плазми, збудують за 3-5 років. Завод-фракціонатор вироблятиме імуноглобулін, альбумін та фактор VIII. Виробництво цих препаратів буде здійснюватися за власною технологією, яка розроблена науковою лабораторією компанії Biopharma та успішно пройшла експертизу спеціалізованого німецького інституту вакцин і біологічних лікарських засобів ім. Пауля Ерліха.

bio 1

І ось сказано-зроблено. Готовий фракціонатор з новітніми потужностями, який обійшлися акціонерам в $75 млн., 24 травня Костянтин Єфименко презентував білоцерківцям та гостям нашого міста, що виявили бажання побачити новітнє підприємство.

bio 22

«Плазма крові буде перевірятися по ферментному та ПЦР-аналізу на автоматизованому комплексі компанії Roche. Після чого при температурі -40 градусів зберігатиметься 6 місяці в карантині. Далі робиться повторний аналіз плазми на предмет того, чи інфікована вона. Якщо так, такий матеріал на виробництво ліків не потрапляє», - такими словами розпочав презентацію роботи нового заводу Костянтин Єфименко.

bio 3

У виробництві задіяно небагато працівників, адже всі процеси автоматизовані

Завод Костянтин Єфименко демонстрували по обхідному коридору, який спеціально збудований для того, аби можна було проводити екскурсії для гостей підприємства без потреби перевдягати їх у бахіли та халати. На заводі екскурсанти побачили трансформатори, обладнання для охолодження повітря, очистки води, промивки реакторів, підготовки ін’єкційної води, пари тощо. Також учасники екскурсії побачили саме виробництво, зокрема реактора та сепаратори. Завод вже розпочав випускати продукцію, хоча його офіційне відкриття заплановано на осінь цього року.

bio 4

Варто зазначити, що білоцерківське підприємство – полоскоче нерви американцям, адже саме вони контролюють 75% ринку переробки плазми крові в світі. У планах Biopharma переробляти 1 млн. літрів плазми, це 5% світового ринку, тобто майже $40 млрд. Перспективні ринки – країни Африки, Індія, Індонезія, В’єтнам, Бангладеш тощо. Наразі світ споживає ліків, які виготовлені з 50 млн. літрів плазми крові.

bio 5

bio 6

Нове обладнання заводу - фракціонатора

Перший завод Biopharma запрацював у Білій Церкві ще в 2013 році, де виробляються ліки у різних формах: ампули, флакони, супозиторії, шприци, каплі, мазі, спреї. Окрім генериків, Biopharma єдина в Україні виробляє пробіотики за власними технологіями. Цей завод разом з лабораторією обійшовся інвесторам у $45 млн. Так дорого тому, що закуповується сучасне іноземне обладнання для виробництва. Саме воно коштує левову частку будівництва заводу. За словами Костянтина Єфименка ринок пробіотиків становить 1, 5 млрд.грн., Biopharma займає частку ринку в розмірі 700 млн. грн., але планують наростити ще на 120 млн. грн.

bio 8

Коридор для огляду виробництва

Довідка: Будівництво підприємства Biopharma розпочалося в 2012 році в Білій Церкві на території 5 га, де було розташоване комунальне підприємство ШЕУ (до речі, воно і зараз працює та має 150 млн. грн обороту). Довелося купити саме це підприємство у Білій Церкві за $3 млн. заради земельної ділянки, адже більше вільної землі в міста не було. Окрім купівлі підприємства, довелося побудувати підпірну стінку та провести комунікації (електролінію, воду, каналізацію). На це витратили ще $7 млн.

bio 7

Довідка: Biopharma сплатила у 2018 році 150 млн. грн податків.

Прочитано 2747 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео