Податкова: зменшити податок заднім числом неможливо

  • Понеділок, лип. 23 2018
  • Автор 

ГУ ДФС у Київській області надіслало офіційну відповідь щодо рішення Білоцерківської міської ради про зменшення податку з 1, 5% до 0, 1% на земельні ділянки під житловим фондом, гаражними та гаражно-будівельними кооперативами, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб. 

Відповідь проста: податки та збори не можуть змінюватися протягом бюджетного року.

"Принцип стабільності податкового законодаства, визначеного Податковим кодексом України п.4.1. ст. 4, регаламентує, що зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніше як за шість місяць до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року...В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом", - сказано в офіційному повідомленні ГУ ДФС України у Київській області. Тобто, прийняте 12 липня 2018 року рішення вступить в силу тільки у 2020 році. 

vidpovis1

 

Отже, 12 липня під час позачергової сесії Білоцерківської міської ради міська влада на чолі з мером міста Геннадій Диким прийняла рішення, яке не зменшує розміру податку у 2018 році. Це була лише "красива картина при поганій грі". Громадянам, аби уникнути сплати пені та штрафу, потрібно вчасно сплатити податок на землю, хоч він і становить подекуди по кілька тисяч гривень.  

Навіщо Геннадій Дикий вводить в оману білоцерківців, незрозуміло. Нагадаємо, на своїй сторінці у Facebook, до слова, інакше мер з громадою не спілкується, він запевнив, що "податки знижено".

 

brehnya1

Черговий обман від мера Білої Церкви

18 липня громадяни зібралися на громадські збори з метою вивчити питання та з'ясувати, що надалі вимагати від Білоцерківської міської влади за це, як його назвав міський голова Геннадій Дикий, "недоопрацювання". На зборах вирішили звернутися до місцевих депутатів з прохання провести позачергове засідання міської ради з метою вироблення механізму компенсації з міського бюджету сплачених громадянами "захмарних" податків за земельну ділянку біля будинку, під гаражем чи дачним будиночком. 

Прочитано 2261 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео