В обіг вводиться нова 20-гривнева купюра

  • Середа, лип. 18 2018
  • Автор 

Національний банк України (НБУ) вводить з 25 вересня банкноту номіналом 20 грн з оновленим дизайном і удосконаленою системою захисту.

Про це повідомили у прес-службі НБУ.

Директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко зазначив, що згідно з міжнародними стандартами грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичністю, щоб мінімізувати або зовсім виключити спроби шахраїв підробити банкноти.

"Це - третя банкнота в новому банкнотному ряді національної валюти. Вона продовжує оновлення номінального ряду банкнот старого зразка, розпочате Національним банком у 2014 році для підвищення надійності гривні", - зазначив Зайвенко.

Національний банк планує виготовити і ввести в готівковий обіг близько 5 млн штук оновлених банкнот номіналом 20 грн для подальшого розподілу між банками України, які в свою чергу забезпечать новими банкнотами українців, зазначив він.

20 uah 011 2

Станом на початок липня цього року кількість банкнот номіналом 20 грн в обігу склала близько 127 млн ​​штук (близько 4,4% від загальної кількості банкнот у готівковому обігу).

Банкноти зразка 2003 і 2018 року будуть перебувати в обігу одночасно, і після введення в обіг нових 20-гривневих банкнот не потрібно буде обмінювати банкноти старого зразка на нові.

Нагадаємо, у квітні 2016 року Національний банк ввів в обіг банкноту нового зразка номіналом 500 грн.

Прочитано 2213 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео