Фізособам та підприємцям потрібно терміново обґрунтувати, який розмір податку їх влаштує

  • П'ятниця, трав. 25 2018
  • Автор 

25 травня у Білій Церкві відбулося громадське обговорення проектів рішень міської ради щодо встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік.

Оголошення про цей захід було розміщено лише на сайті Білоцерківської міської ради, а тому прийшло вкрай мало людей: кілька депутатів та кілька підприємців. Решта - працівники міськради. Наприклад, голови ОСББ взагалі не знали про такий захід. А навіщо владі інформувати? Приміром на дошках оголошень мер Геннадій Дикий закликає на толоку прийти чи Еко-пікнік. А от прийти до міської ради, щоб обговорити розмір майбутнього податку на земельну ділянку не запросили ані голів ОСББ, ЖБК, ані голів садових чи гаражних кооперативів. А розмір податку буде просто непідйомним, якщо його приймуть у тому вигляді, який планується. Валерій Гнатюк навів таку цифру: "У нас багато звернень щодо виділення землі на городництво, на огірочки. Так от, 10 соток на огірочки для приватного сектора виливається у 10 тис. грн в рік. То вже сьогодні треба подумати, чи потрібно 10 соток на огірочки". 

Проект рішення про розмір земельного податку на 2019 рік

Під час заходу мер Геннадій Дикий запевнив, що влада витрачає зібрані податки розумно, а звіти про витрати комунальних підприємств є на сайті ZvitPro. Традиційно, обманув. На цьому сайті взагалі не звітує Білоцерківський вантажно-авіаційний комплекс, Міська служба замовника, Білоцерківська госпрозрахункова стоматполіклініка, готель "Рось", Міськреклама, гімназія №2, Льодовий стадіон та інші. А деякі підприємства, як приміром парк ім. Т. Шевченка, не звітує з початку 2017 року. Тож про яку прозорість витрачання податків може йти мова?

На цьому наголосив під час засідання депутат Анатолій Гончар: "Геннадій Анатолійович сказав, що влада настільки відкрита, що в Інтернеті можна побачити всі повністю витрати. Істина - в дрібниця. Скажіть мені відкрито, чи можу я зараз зайти в Інтернет і побачити акти виконаних робіт? Бо там відповіді на всі питання. За вашим підписом, Валерію Володимировичу, у мене є така відповідь, що ви не можете надати мені акти, тому що зламався ксерокс. Я вже два роки чекаю на відповідь". Дійсно, дізнатися, скільки коштує лічильник, якої він фірми-виробника, скільки коштує його установка, яка вартість квадратного метру відремонтованого даху школи чи викладеної бруківки, особливої гордості мера, зараз вкрай складно.

Проект рішення про розмір податку на нерухомість

Також під час засідання мер Геннадій Дикий зазначив, що ОСББ платять не такі вже великі податки. За його підрахунками, по 3 грн з квартири у місяць. А місто, мовляв, їм же робить прибудинкові території за тисячі гривень. Тамара Гончар, гоова ОСББ у будинку по вул. Некрасова, 46а зовсім іншої думки. Каже, щоб сплатити новий податок, доведеться підвищувати кварплату до 7 грн за кв м. 

"Зараз нам треба заплатити за прибудинкову територію, яку ми приватизували, 15 тис. грн. Так сталося, тому що, у 2017 році обговорювали розмір податків на 2018 рік, але нам ніхто про це не сказав. Відтак розмір податку зріс з 0,01% до 0, 51%. Про сьогоднішнє обговорення у міськраді я теж нічого не чула. Нас не інформували. Хоча у місті діє Рада голів ОСББ і хоча б через неї можна було б дати оголошення. Якщо податок на 2019 рік затвердять у такому розмірі, як про це говорять, то ми змушені будемо заплатити 90 тис грн! Рівно стільки ж ми платимо за всі комунальні послуги: вивіз сміття, електроенергію, ліфт. Це колосальні гроші. У нас в будинку 77 пільговиків та отримувачів субсидії  мешкає. З чого вони заплатять цей податок? Це треба робити тариф 7 грн з кв м, щоб заплатити цей податок", - обурюється пані Тамара. Каже, якщо влада не піде назустріч, то підніматимуть питання про реприватизацію прибудинкової території, тобто поверення її назад у комунальну власність. 

Варто зазначити, що ОСББ та ЖБК, які не приватизували землю довкола будинку та будинки, які обслуговують ЖЕКи не мають такої мороки, їм платити податок не потрібно взагалі, адже то не їх земля. 

Розмір єдиного податку, туристичного збору, транспортного податку

Заступник міського голови Валерій Гнатюк порадив на нараді, що підприємцям, ОСББ, ЖБК, дачним, гаражним кооперативам та фізичним особам, якщо вони хочуть отримати менший податок, потрібно до середи, 30 травня звернутися до загального відділу міськради та до відділу економіки (каб. 6) із офіційно оформленим документом, де буде обгрунтовано прохання зменшити податок. Така вимога закону "Про державну допомогу суб'єктам господарювання", що діє з 2 серпня 2017 року. 

В обгрунтуванні потрібно зазначити, що зменшений розмір податку дасть змогу, наприклад, садовому товариству відремонтувати дорогу, ліхтарі тощо. А підприємці мають обгрунтовувати прохання про зменшення податку тим, що на зекономлені гроші створять нові робочі місця, закуплять обладнання і т.д.. Причому подавати потрібно не окремо від кожного підприємця, а галузево, тобто всі готелі міста, всі заводи хімічної промисловості, всі меблярі тощо. 

Олег Музальов, депутат від фракції "БПП-Солідарність" каже, що треба шукати компромісний варіант. "Нам кажуть, що це таке законодавство, що так вимагає АМКУ. Я думаю, що не все так складно. Ми повинні піти назустріч платникам податків. Бо якщо податки будуть непідйомні, їх просто не будуть сплачувати. Ми ще це питання обговоримо на фракції", - запевняє пан Олег.

Наступна зустріч орієнтовно відбудеться у середу, 30 травня. 

Довідка: Відповідно до Податкового кодексу України, міські, селищні та сільські ради мають повноваження і зобов’язані до 1 липня бюджетного року прийняти рішення щодо встановлення розмірів місцевих податків і зборів, які діятимуть на території їхніх адміністративних одиниць. В іншому разі для підприємців діятимуть ті податки і збори, які передбачені Податковим кодексом України, тобто представники бізнесу оподатковуватимуться за  максимальними ставками.

Прочитано 1972 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео