Місця під кіоски та рекламу хочуть здавати в оренду через ProZorro?

  • Четвер, бер. 22 2018
  • Автор 

21 березня міський голова Геннадій Дикий та керівник проекту «ProZorro. Продажі» Олексій Соболєв підписали Декларацію про співпрацю Білоцерківської міської ради з системою «ProZorro. Продажі». Таким чином, комунальна нерухомість та земельні ділянки, ярмаркові місця, площини під рекламу у комунальному транспорті та багато чого іншого можна буде виставляти на продаж чи здавати в оренду через цей електронний майданчик. Звісно, якщо у білоцерківської міської влади не зміняться плани, адже з системою «ProZorro. Закупівлі» влада міста працює неохоче.

Електронна система «ProZorro. Продажі» забезпечує прозорий, швидкий та ефективний продаж активів неплатоспроможних банків, майно державних і комунальних підприємств, дозволяє за вигідною ціною здавати в оренду площі під кіоски, рекламу, навіть продавати металолом та макулатуру. Керівник проекту «ProZorro.Продажі» Олексій Соболєв зазначив, що через систему 5, 5 тис покупців купили різноманітних об’єктів нерухомості, рекламних площин, орендували місць для продажу чи реклами на суму 7 млрд грн. Наприклад, «Укрпошта» виставивши на аукціон майно в оренду по ціні 7 тис грн за кв м, а отримала замовлення на 32 тис грн за кв м. Харків виставляв об’єкт нерухомості, який унаслідок аукціону подорожчав у 22 рази. Київський метрополітен удвічі дорожче за початкову ціну через майданчик «ProZorro.Продажі» продав два старих вагони. Львів таким чином продає місця під рекламу у комунальному транспорті. Ринок «Бесарабка» здає в оренду місця на ринку, вартість яких значно зросла (з 1615 грн до 9010 грн за місце). Найактивніше користуються системою міста Маріуполь, Покровськ та Вінниця.

Мер Геннадій Дикий заявив, що радий підписати декларацію про співпрацю  та долучитися до онлайн-аукціонів  «ProZorro.Продажі» для більш ефективної реалізації комунального майна. Більше того, міський голова висловив сподівання що система «ProZorro.Продажі» функціонуватиме так само ефективно, як і  «ProZorro. Закупівлі». Мовляв, за минулий рік Білоцерківська міська рада завдяки ProZorro провела закупівлі робіт, товарів та послуг, заощадивши при цьому близько 15 млн грн. Як приклад навів відбір виконавців робіт для реконструкції Горбатого мосту, коли завдяки системі ProZorro місто змогло зменшити вартість послуги на 4 млн грн.

pidpys

При цьому міський голова Геннадій Дикий чомусь промовчав щодо того, як у місті обираються підрядники для встановлення теплових лічильників та укладання тротуарної плитки, де вартість робіт оцінюється в мільйони гривень, а конкурси ніхто й не думав проводити. Тому розкажемо про це детальніше.

Так, у 2016 році на встановлення теплових лічильників у бюджеті розвитку було закладено 16, 6 млн. грн. Відділ капітального будівництва БМР для встановлення лічильників обрав підрядників без конкурсу. Ними виявилися приватні фірми ТОВ «Білоцерківтеплоенерго», ПП «Термокрай» та ТОВ «МОНТАЖ-УКРІНТЕРМ». У 2017 році на теплові лічильники та їх встановлення вже виділено 17 млн. грн. Теплові лічильники, в основному, встановлювало ТОВ ВКФ «СІГМА». Цікаво, що ТОВ «Білоцерківтеплоенерго» з березня 2017 року очолює Роман Сакара. Він же є засновником фірми, яка отримала левову часту підрядів по встановленню теплових лічильників у 2017 році, а саме: ТОВ ВКФ «СІГМА».

Так само без будь-яких конкурсів обрано підрядника з реконструкції бульвару М. Грушевського, бульвару Княгині Ольги, алеї на Олександрійському бульварі та прокладання набережної біля р. Рось. Ним стало ТОВ «МЖК-БУД БЦ». Фірма належить колишньому заступнику міського голови Віктору Яровому. Загальна сума робіт у 2017 році склала 4, 7 млн. грн. На 2018 рік на ці роботи передбачено вже 10 млн. грн. Підрядником знову і без конкурсу стане «МЖК-БУД БЦ»?

Міський голова Геннадій Дикий та його заступник Валерій Гнатюк пояснюють таку ситуацію просто. Мовляв, система ProZorro не підходить, коли мова йде про аварійні роботи, адже зволікання, пов’язані з тендерними закупівлями, можуть призвести до незворотних наслідків. Також, на їх думку, краще віддати підряд місцевим фірмам, а не заїжджим, адже від іногородніх важко потім вимагати відповідальності за якість робіт. Може й так, але хіба укладання бруківки чи встановлення лічильників є аварійними роботами? Чи окрім «МЖК-БУД» у місті ніхто більше не вміє класти бруківку? А якість робіт хіба не зобов'язаний перевіряти замовник перед підписанням акту виконаних робіт?

zala

Бюджет розвитку Білої Церкви у 2017 році склав майже 200 млн. грн. Найбільшим розпорядником цих коштів став відділ капітального будівництва - 72, 6 млн. грн. При цьому із 236 торгів лише 3 було проведено на конкурсній основі. Таким чином, вибір  підрядників робіт на розсуд ВКБ обійшовся мешканцям Білої Церкви у 70, 4 млн. грн. (загальна вартість укладених договорів).

Наступний за обсягами розпорядник – департамент житлово-комунального господарства, який провів 459 процедур, з них – 439 – неконкурентні торги на загальну суму 67, 9 млн. грн. та 20 конкурентних торгів на загальну суму 37, 3 млн.

Таким чином, цифри, які кожен може побачити у системі ProZorro, свідчать про небажання міської влади обирати підрядників на конкурентних засадах. Тому й у щирості намірів мера та його підлеглих приєднатися до системи конкурсного продажу комунального майна  доводиться сумніватися.

Керуючий справами Сергій Постівий та міський голова Геннадій Дикий заявили, що хочуть виставляти на площадку "ProZorro. Продажі" оренду місць під рекламні конструкції та МАФи, а також продавати вільні земельні ділянки. Як то кажуть, ловимо на слові. 

Прочитано 1071 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
Monobank [CPS, API] UA

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео