Роботодавці Київщини заборгували майже 34 млн. грн. зі сплати ЄСВ, - Павло Козирєв

  • П'ятниця, груд. 15 2017
  • Автор 

Понад 20 тис. роботодавців з 10-ти районів Київщини станом на 1 грудня 2017 року заборгували понад 34 млн. грн. зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ), який впливає на майбутню пенсію працівника. Про це повідомив начальник Білоцерківського відділення ГУ ДФС у Київській області Павло Козирєв під час круглого столу щодо погашення заборгованості з ЄСВ 14 грудня, у четвер.

За його словами, більшість роботодавців-боржників з ЄСВ (майже 19 тисяч), що працюють на території, яку адмініструє білоцерківське відділення, - це фізичні особи. Наразі актуальним для майбутньої пенсії залишається поняття «страховий стаж». І саме єдиний соціальний внесок, який ще називають пенсійним внеском, впливає на страховий стаж. Роботодавець повинен сплатити цей податок за кожного найманого працівника.

Для стимулювання сплати заборгованості по цьому виду податку є передбачені законодавством інструменти: обмеження виїзду за кордон боржників та штраф у розмірі 10%, який не залежить від терміну прострочення. Часто буває, що бухгалтери намагаються в останній день ввечері сплачувати податки. Тому навіть, якщо на пів дня прострочена  сплата ЄСВ - може виникнути санкція в 10% по заборгованості, яка в середньому в чотири рази більша, ніж по іншим податкам.

Варто наголосити, що по заборгованості з ЄСВ не існує терміну давності, як по іншим господарським справам чи податкам: три роки пройшло, якщо не було претензій, то по терміну давності списується, як безнадійний. Заборгованість по єдиному соціальному внеску залишається доти, доки не буде сплачена. Адже це одне з основних джерел забезпечення соціальними виплатами нинішніх пенсіонерів та формування майбутніх пенсій, а значить - соціальна відповідальність кожного роботодавця.

"На нашій зустрічі ми не просто обміняємося думками і проблемами, а й спробуємо знайти спільні шляхи для їх вирішення. Зі свого боку ми, як фіскальний орган, завжди готові вам допомагати, надавати консультації і підтримувати. Готові вислухати, в чому саме по вашим підприємствам проблема. За цими грошима стоять люди. У них потім будуть проблеми з пенсіями. І це люди, які мешкають у нашій громаді," - підсумував Павло Козирєв.

Серед боржників, які взяли участь у круглому столі, були представники наступних підприємств: КП БЦМР «Тролейбусне управління», ДП Міноборони України «Білоцерківський військовий торг», Білоцерківська виправна колоній № 35, КП БМР «Білоцерківводоканал», ДКВП «Комунальник».

Треба відмітити, що проведення круглого столу вже дало свої позитивні результати. Як зазначив начальник Білоцерківського відділення ГУ ДФС у Київській області, більшість боржників по ЄСВ, які отримали запрошення на круглий стіл, відразу ж сплатили борги. Серед них: КП КОР «Тетіївтепломережа», філія «Тетіївське РАЙДУ» ДП «Київське ОБЛДУ» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», ПП «Фірма «Мізан».

Прочитано 1393 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео