Важливо

Актуально про податки на нерухоме майно

  • П'ятниця, груд. 01 2017
  • Автор 

Нещодавно в Білоцерківській ОДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та плати за землю для юридичних і фізичних осіб. На запитання платників відповідала перший заступник начальника Оксана Чустіль.

Під час даного заходу на всі питання були надані роз’яснення згідно чинного законодавства. Пропонуємо до вашої уваги найактуальніші з них.

Де можна отримати інформацію про розмір ставок податку на нерухоме майно?

Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, згідно зі ст. 266 Податкового кодексу встановлюються за рішенням сільської, селищної міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1м2 бази оподаткування. Інформацію про ставки місцевих податків і зборів можна отримати у Центрі обслуговування платників за місцем розташування об’єкта оподаткування та/або на веб-сайтах місцевих рад або на сайті ДФС України.

З якого періоду громадянин, який викуповує орендовану земельну ділянку державної або комунальної власності на підставі договору купівлі-продажу, повинен сплачувати земельний податок?

Якщо фізична особа викуповує орендовану нею земельну ділянку державної або комунальної власності на підставі договору купівлі-продажу, то фізична особа є платником земельного податку з дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку. До дати державної реєстрації права власності на земельну ділянку сплачується орендна плата відповідно до договору оренди землі.

Які терміни сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для фізичних осіб та юридичних осіб?

Відповідно до п.265.10. статті 265 ПКУ передбачено, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Білоцерківська ОДПІ

Прочитано 146 раз
Опубліковано в Економіка

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео