Геннадій Джегур провів робочі зустрічі з керівниками господарств

  • Понеділок, серп. 14 2017
  • Автор 

Не кожен район може похвалитися потужними господарствами і підприємствами, які наповнюють бюджети різних рівнів, створюють нові робочі місця та є основою стабільного соціально-економічного розвитку регіону. Важко уявити, як нині село може жити без підтримки потужного господарства. А ось Білоцерківському району в цьому плані – пощастило: практично в кожному населеному пункті працюють базові господарства, які крім економічної, виконують ще й соціальну функцію.

Сміливі кроки їх керівників вселили в людей надію на краще майбутнє, склали  основу для розвитку сіл району. Завдяки чому населені пункти розвиваються і розбудовуються, а люди мають стабільну роботу та дохід. Минулого тижня голова Білоцерківської райдержадміністрації Геннадій Джегур ознайомився з роботою кількох сільгосппідприємств району, поспілкувався з їх керівниками. «Приємно бачити, що район має такі потужні підприємства, які не просто знайшли своє місце в економічному механізмі держави, а й чітко визначили перспективи розвитку. Вони впевнено працюють, набирають обертів, вкладаючи кошти в розвиток, оновлення технічної бази, створення нових робочих місць. Відрадно зазначити, що керівники цих сільгосппідприємств дбають  не лише про своє дітище, а й про населені пункти, на чиїх землях розташовані. Вони перші, а не рідко і єдині помічники у вирішенні проблемних питань, які виникають у селах. І це правильно. Адже саме в такому тандемі має розвиватися справжня громада», - підкреслив голова райдержадміністрації, підсумовуючи результати зустрічей. 

Приміром, ТОВ «Острійківське», що розташоване у селі Острійки. Це одна з найбільших молочнотоварних ферм Київської області. 

Підприємство спеціалізується на вирощуванні зернових культур, розведенні великої рогатої худоби та виробництві молока. Молоко тут виробляють екстра класу. До того ж, товариство є племінним репродуктором з розведення української чорно-рябої молочної породи. Нині господарство налічує близько 1500 голів ВРХ, з них майже 1000 корів дійного стада з середнім річним надоєм 8000 кг молока на корову. Комплекс оснащений новітньою доїльною установкою «карусель» на 32 доїльних місця.

Трудовий колектив нараховує 70 спеціалістів, які самовіддано працюють на непростій ниві сільського господарства. Очолює колектив Ярослав Коломієць. Вже з перших хвилин розмови з Ярославом Леонідовичем, розумієш, що він буквально живе справою, якою займається. Молодий, активний, наполегливий, заповзятий. Тож і люди навколо гуртуються навколо саме такі. Попри труднощі, які звичайно ж, виникають у будь-якій сфері роботи, він з оптимізмом дивиться у майбутнє. Каже, що головне не сидіти склавши руки, а працювати. На його думку майбутнє – за свідомим бізнесом. Адже там, де з’являється і стабільно працює потужне підприємство – село має майбутнє. Кажуть що саме село врятує Україну, а ось село врятує – господар!

Не менш активно працює ТДВ «Терезине» (смт.Терезине) під керівництвом  Івана Кудлая. Підприємство відоме як на теренах Київщини, так і по всій Україні впровадженням інтенсивних технологій у виробництві. Саме тут вперше в Україні встановили роботів-доярів. З двох ферм щодня молоко вищого ґатунку поставляють на Білоцерківський молочний комбінат. З молока ТДВ «Терезине» виготовляють морозиво для мережі ресторанів «МакДональдс», а також сир «Фета». Жителям міста та району ТДВ «Терезине» відоме ще й «молокобарами» з продажу свіжого непастеризованого молока. Такі автомати підтримують температуру +4 градуси. Зараз у смт. Терезине в будні дні в автоматі купують по 150-180 літрів молока і 200-250 літрів – у вихідні дні.

СФГ «КоЛоСок» вже шістнадцять років працює на теренах району,  очолює його – Леонід Кирута. Основним напрямком роботи – є вирощування зернових та технічних культур. Введено в дію сучасний зерноочисний комплекс. Для обробітку землі використовують сучасну техніку, адже без якісної техніки сьогодні ніяк не обійтися. Господарство хоча й невелике, проте доволі потужне. Попри несприятливі цьогорічні погодні умови, СФГ «КоЛоСок» має непогані показники по раннім зерновим. Зокрема, у господарстві найкращий показник урожайності ярого ячменю – 55 ц/га.

Розвивають в господарстві і галузь тваринництва. На фермі утримується близько 100 голів ВРХ та 1000 свиней. Декілька років тому заклали невеличкий сад, є теплиці. Овочі та фрукти використовують для власних потреб, так би мовити «для душі».

Трудовий колектив нараховує 30 осіб, люди всі місцеві. Приємно відзначити, що відпливу кадрів в господарстві не спостерігається, люди люблять і цінять свою роботу.

Постійно допомагає господарство і сільській раді: ремонт та прибирання доріг, підтримка закладів соціальної сфери, допомога місцевим жителям. Саме завдяки такій співпраці і спостерігаються позитивні зміни в селі впродовж останніх років. Хоча є проблеми з вирішенням яких просять допомогти районну владу. Одна з них - ремонт сільського будинку культури.

За матеріалами сайту Білоцерківської РДА

Прочитано 1439 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео