Податкова ліквідувала конвертаційний центр, через який пройшло 240 млн. грн.

  • Вівторок, квіт. 18 2017
  • Автор 

Нещодавно співробітниками оперативного управління Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області спільно із працівниками Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС України ліквідовано «конвертаційний центр», який з 2016 року надавав послуги підприємствам реального сектору економіки м. Києва, Київської та інших областей України з формування незаконного податкового кредиту та незаконного переведення безготівкових коштів у готівку.

Учасники «конвертаційного центру» з метою прикриття своєї незаконної діяльності щодо вчинення фіктивних фінансово-господарських операцій, переведення безготівкових коштів в готівку для суб’єктів господарської діяльності реального сектору економіки, штучного завищення собівартості товарно-матеріальних цінностей створили, зареєстрували та придбали корпоративні права ряду транзитно - конвертаційних суб’єктів господарської діяльності.

Податковий кредит транзитно - конвертаційних суб’єктів господарської діяльності формувався переважно за рахунок використання псевдооперації з придбання товарно-матеріальних цінностей у суб’єктів господарювання реального сектору економіки та підприємств, що здійснюють свою діяльність на ринку паливно-мастильних матеріалів.

Безготівкові грошові кошти суб’єктів господарської діяльності реального сектору економіки надходили на рахунки транзитно - конвертаційних суб’єктів господарської діяльності у вигляді оплати за товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги), після чого дані кошти конвертувались у готівку за винагороду у розмірі 10-12%.

Загалом за період з 2016 року по теперішній час підприємства, які входили до складу «конвертаційного центру», проконвертували понад 240 млн. гривень, у тому числі сума сформованого ризикового податкового кредиту з ПДВ склала 40 млн. гривень.

У межах проведення заходів створено мобільні слідчо-оперативні групи, якими проведено 19 обшуків. За результатами проведених обшуків вилучено грошові кошти в розмірі 4,3 тис. доларів США та 312,0 тис. гривень, 34 мобільні телефони, які безпосередньо використовувались організаторами та учасниками у незаконній діяльності,  14 ноутбуків, 43 жорстких диски, 16 електронних носіїв інформації, 4 планшети та 1 засіб електронного зв’язку «AppleWatch», первинні фінансово-господарські документи та різноманітні чорнові записи, що підтверджують злочинну діяльність та 21 печатку суб’єктів господарської діяльності. 

На даний час проводяться заходи по  встановленню місцезнаходження директорів «фіктивних» підприємств, задіяних у схемі конвертації.

Білоцерківська ОДПІ

Прочитано 2159 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео