22 підприємства Білоцерківського району не хочуть платити 3200 грн зарплати

  • Понеділок, квіт. 03 2017
  • Автор 

Нещодавно в приміщенні Білоцерківської райдержадміністрації відбулося засідання колегії, на якому було порушено питання стану легалізації зайнятості та виплати заробітної плати з урахуванням встановлення з 01.01.2017 року розміру мінімальної заробітної плати на підприємствах та в установах району. У колегії взяв участь в.о. начальника Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС в Київській області Ігор Орленко та голова Білоцерківської РДА Геннадій Джегур.

У своєму виступі Ігор Орленко наголосив, що у нинішніх кризових умовах актуальною темою сьогодення  є боротьба з виплатою заробітної плати у “конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин та виплати заробітної плати в «конвертах» є порушенням чинного законодавства про працю та оплату праці. Однак, чимало роботодавців просто ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і змушують найманих робітників працювати на невелику зарплату, а часом зовсім не декларуючи оплату їхньої праці.

Відповідно до ст.7 Закону України „Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 01.01.2017 року розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2017 року значно зріс і склав 3200 гривень.

За січень 2017 року 572 платниками Білоцерківського району (в т.ч. 363 юридичних та 208 фізичних осіб) надано Звіти про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, згідно яких кількість застрахованих осіб по Білоцерківському району склала 10469 працівників, фонд оплати – 46,9 млн. гривень.

Однак, за даними звітів за січень 2017 року  22 страхувальники району виплачують своїм працівникам заробітну плату менше встановленого мінімального розміру. У січні 2017 року фонд заробітної плати 796 застрахованих осіб району склав 1,7 млн. гривень або  2100 гривень в середньому на одного працівника. Найбільша кількість таких працівників рахується на наступних підприємствах району: ТОВ "Візит", ТОВ "Укрюг", ТОВ "Фастівка", ТОВ „Агрофірма "Дім",  Білоцерківська дослідно-селекційна станція ПАТ «Маки» імені О.П. Сем`янівського, ПП меблева фабрика "Веста", ПП "Вектор 2008", ТОВ агрофірма "Левада".

Крім того, на 6 підприємствах району 35 працівників у січні 2017 року перебували у відпустці без збереження заробітної понад 15 календарних днів, чим порушено вимоги ч.2 ст.84 Кодексу Законів про працю та  ст.26 Закону України „Про відпустки”. Це Михайлівська сільська рада, Правобережна геологічна експедиція, ТОВ «Інтеко Констракшн», ТОВ «М`ясопереробний завод «Баварія», ПП «Будблок», ТОВ агрокомплекс «Узин».

В той же час збільшення мінімальної заробітної плати суттєво вплинуло на надходження сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Так, за 2 місяці 2017 року по Білоцерківському району надійшло ЄСВ в сумі 20,8 млн. гривень, що на 5,6 млн. гривень або на 36,8 % більше, ніж за відповідний період минулого року.

Надходження податку з доходів фізичних осіб за 2 місяці 2017 року склали 20,3 млн. гривень, що становить 169,3 % затвердженого показника фінплану Білоцерківського району.

Білоцерківська ОДПІ

Прочитано 2662 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео