"Тролейбусне управління" програє у конкурсі на перевезення пасажирів

  • П'ятниця, лют. 17 2017
  • Автор 

5 лютого відбулося засідання конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування №3,11,14,16,17,18,19,21,22. Під час засідання з'ясувався цікавий факт: комунальне підприємство "Тролейбусне управління", за розвиток якого так агітувала міська влада, виявилося не готовим до конкуретної боротьби: не підготувало інвестиційних пропозицій, не має достатньої кількості автобусів, а тому поступилося у боротьбі за найбільш економічно вигідні маршрути приватній фірмі "Транссіті", яку заснував власник "Союз-АВТО". 

Під час проведення конкурсу було визначено перевізників на міських автобусних маршрутах по бальній системі. Учасники конкурсної комісії цікавилися у перевізників, скільки у них є автобусів, чи пристосовані вони до перевезення пільговиків, скільки було скарг на перевізника, чи є інвестиційна програма, чи відповідають автомобілі умовам конкурсу, чи є в салоні відеореєстратор та чи обладнані машини GPS-навігацією тощо. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маршрут №7 повертається на вул. Героїв Небесної сотні

На засіданні з'ясувалося, що КП БМР «Тролейбусне управління», яке претендувало на шість маршрутів, може обслужити лише 4, адже не має достатньої кількості автомобілів. За словами Костянтина Підпокровного, представника Тролейбусного управління, на підприємстві є 124 маршрутки, за останній час власники маршруток продали 25 транспортних засобів, 8 водіїв звільнили за порушення умов перевезення пасажирів. Також Костянтин Підпокровний зазначив, що Тролейбусне управління не підготувало до конкурсу інвестиційні пропозиції, тобто як воно планує оновлювати свій рухомий склад у найближчій перспективі. До того ж всі маршрутки Тролейбусного старі, не обладнані двигунами, що відповідають нормам екологічної безпеки не нижче «ЄВРО-5». За таких умов не дивно, що ще одна фірма, яка претендувала на маршрути №14 та №22, а саме ТОВ «Транссіті», виграла ці маршрути, адже її авто відповідають умовам конкурсу. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дати впровадження та скасування нових маршрутів у Білій Церкві

Попри те, що Тролейбусне управління готове було обслуговувати 4 маршрути, очевидно, дадуть йому тільки 2, а саме ті маршрути, де взагалі не було конкурентів - №18, №21. На маршруті №3 та №11 комунальне підприємство поступається конкурентам по кількості балів. 

Виникає одне просте логічне питання: чому ж за рік до конкурсу комунальне підприємство не підготувалося до його проведення, адже білоцерківцям міський голова Геннадій Дикий неодноразово говорив, що треба розивати саме комунальне підприємства, а не приватні фірми, які надають послуги з перевезення пасажирів? 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 29 листопада 2016 уклали тимчасові договори на низку маршрутів

Результати роботи конкурсної комісії такі: 

№ маршруту

№ маршруту, найменування кінцевої зупинки

1 місце, термін укладання договору

2 місце

3

Житловий масив Заріччя(вул. Лісова) – автомагістраль Київ - Одеса

МПП «Діліжанс»

1 рік

КП БМР «Тролейбусне управління»

11

Старокиївське кладовище - житловий масив Таращанський

ПАТ «Білоцерківський автобусний парк»

1 рік

КП БМР «Тролейбусне управління»

14

Житловий масив Заріччя (вул. Лісова) – Залізничний вокзал

ТОВ «ТРАНССІТІ»

5 років

 

16

Житловий масив Піщаний – вул. Січневого Прориву

ПП «КАН»

1 рік

 

17

Вул. Івана Кожедуба (Хімбуд) – вул. Січових Стрільців (Нове Зарічанське кладовище (Володарська траса)

МПП «Діліжанс»

1рік

ПАТ«Білоцерківський автобусний парк»

18

Залізничний вокзал – вул. Івана Кожедуба (Хімбуд)

КП БМР «Тролейбусне управління»

1рік

 

19

«Сфера Авто (вул. Сухоярська)- залізнична станція «Роток»

ПАТ«Білоцерківський автобусний парк»

1 рік

 

21

Вул. Семашко – вул.Томилівська

КП БМР «Тролейбусне управління»

1 рік

 

22

Гайок – залізнична станція «Роток»

ТОВ «ТРАНССІТІ»

5 років

 

Відтак це рішення винесуть на розгляд членів виконкому Білоцерківської міської ради на затвердження. 

Таким чином, до транспортної реформи перевізники мали таку кількість маршрутів:

- Білоцерківський автобусний парк - 11 маршрутів

- МПП "Диліжанс" - 4 маршрути

- ПП "Валоїс" - 7 маршрутів

- ПП "К-А-Н" - 4 маршрути

Після конкурсу

- Білоцерківський автобусний парк - 7 маршрутів: 2 маршрути за підсумками конкурсу (№19,11)+ 3 маршрути діючі до 2018-2020 року (№6, 6А, 26) та 2 маршрути тимчасово обслуговує до 29 лютого 2017 року (№13 разом з К-А-Н та №6Б)

- МПП "Диліжанс" - 2 маршрути за підсумками конкурсу (№17, 3)

- ПП "Валоїс" - вийшов з ринку

- ПП "К-А-Н" - 3 маршрути: 1 за підсумками конкурсу (№16), 1 діючий до 2018 року (№25) та 1 маршрут тимчасово обслуговує до 29 лютого 2017 року (№13 разом з Білоцерківським автобусним парком)

- ТОВ "Транссіті" - 2 маршрути за умовами конкурсу (№14 та №22)

- КП БМР Тролейбусне управління - 6 маршрутів: 2 маршрути за умовами конкурсу (№18,21) та 4 маршрути обслуговують за тимчасовими договорами до 29 лютого 2017 року (№2, 4, 5, 7)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Увага! Маршрути №3,7,8,17 знову змінюються

П'яти перевізникам комісія, враховуючи, що їхні маршрутки не відповідають умовам конкурсу, пропонує укласти договір лише на рік, а от ТОВ "Транссіті" - на 5 років, адже у них маршрутки відповідають конкурсним вимогам. 

Також не зрозуміло, чому не проводиться конкурс на маршрути №4, 7, 13, адже термін дії тимчасового договору на їх обслуговування завершується 28 лютого 2017 року. 

Один із членів конкурсної комісії опублікував свій коментар стосовно конкурсу. "В мене є думка про те, що деякі перевізники заздалегідь домовилися, хто на які маршрути йде, інакше такої злагодженої роботи, де переважна більшість подалися тільки одні, могло й не бути, хоча це тільки припущення, а значить нічого в нас не змінилося, ні в країні, ні в місті, лише бутафорія та профанація", - пише Павло Лаврусь, член конкурсної комісії. Повністю його враження від конкурсу можна прочитати ТУТ

Прочитано 3654 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua
Monobank [CPS, API] UA

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео