ПАТ "Київобленерго" оштрафовано на 17 млн. грн.

  • П'ятниця, лют. 10 2017
  • Автор 

Тимчасова адміністративна колегія АМКУ у  складі : Голови – Ніжнік Марія Володимирівна – Перший заступник Голови Комітету  – державний уповноважений Антимонопольного комітету України, Члени Колегії:    Артеменко Анна Ігорівна – Державний уповноважений Антимонопольного комітету України, Хмельницький Олексій Миколайович – голова Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України розглянули справу про порушення ПАТ «Київенерго» законодавства про захист економічної конкуренції, розпочату Київським обласним територіальним відділенням Комітету.

За результатами розгляду матеріалів справи Тимчасова адміністративна колегія встановила, що ПАТ «Київенерго» створювало перешкоди доступу постачальникам за нерегульованим тарифом (ПНТ), зокрема, ТОВ «ЕК ЕНОЛЛ» та ПрАТ «Карбон» на ринок постачання електричної енергії.

ПАТ «Київенерго» обмежувало ПНТ у виборі ними потенційних споживачів та позбавило їх можливості здійснювати господарську діяльність у місті Києві, зокрема, шляхом висування необґрунтованих вимог до проекту договору на розподіл електроенергії..

Такі дії ПАТ «Київенерго» визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку передачі (розподілу) електричної енергії власними місцевими локальними електромережами на території міста Києва.

За вказане порушення на ПАТ «Київенерго» накладено штраф у розмірі 17 958 891 (сімнадцять мільйонів дев’ятсот п’ятдесят вісім тисяч вісімсот дев’яносто одна) грн.

Довідково повідомляємо, що у 2017 році ринки електричної енергії визначені одними із пріоритетних у роботі відомства. Протягом поточного року Комітет проведе планові перевірки електропередавальних організацій на предмет дотримання ними законодавства про захист економічної конкуренції в частині доступу незалежних постачальників на ринок постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом. Збільшення кількості постачальників електричної енергії має стати передумовою для запровадження конкурентного ринку електроенергії та надасть змогу споживачам самостійно обирати постачальника.

Прес-служба Київського обласного територіального АМКУ

Прочитано 2413 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео