Коли ЦНАП Білої Церкви почне обслуговувати підприємців без черг?

  • Вівторок, лют. 07 2017
  • Автор 

Наприкінці 2016 року Верховна Рада ухвалила закон, яким передбачається обов'язкова сплата ЄСВ усіма підприємцями, незалежно від того, отримували вони дохід упродовж звітного періоду чи ні. Це спричинило той факт, що багато ФОПів пішли закриватися, відповідно у міському Центрі з надання адміністративних послуг м. Біла Церква утворилися великі черги. Щоправда, ці черги не зникли й після нового року. Зокрема, 30 січня 2017 року журналіст БЦ News був свідком того, як черга з підприємців до каб. 309 тягнулася від першого до третього поверху у готелі "Рось", де розташований ЦНАП. Тому ми звернулися до міського голови Геннадія Дикого з проханням відповісти на питання, чи можливо організувати роботу працівників ЦНАП таким чином, щоб підприємців приймали працівники не лише одного кабінету, а всього центру. Отримали відповідь за підписом заступника міського голови Інни Новогребельської:

Розглянувши Вашого листа, щодо незадоволення підприємцями міста роботою відділу державної реєстрації управління адміністративних послуг Білоцерківської міської ради, повідомляємо:

На виконання законів України № 835-УПІ, № 834-VІII від 26 листопада 2015 року та розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року №1395-р «Деякі питання надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» Білоцерківською міською радою утворено відділ державної реєстрації управління адміністративних послуг Білоцерківської міської ради, на який покладаються функції надання адміністративних послуг з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців, громадських формувань, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (повноваження в сфері державної реєстрації делеговані державою органам місцевого самоврядування з 01.05.2016р.).
При зверненні до відділу державної реєстрації з приводу надання адміністративних послуг в сфері державної реєстрації, заявник подає заяву встановленої форми посадовій особі управління адміністративних послуг - адміністратору ЦНАП (відповідно до ЗУ «Про адміністративні послуги») або державному реєстратору (далі уповноважені особи).

Відповідно до Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статус юридичної особи, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 09.02.2016 № 359/5 (далі Порядок): «Уповноважена особа суб’єкта державної реєстрації - посадова особа чи особа, яка перебуває у трудових відносинах із суб’єктом державної реєстрації, що відповідно до законодавства отримала ідентифікатор ДОСТУПУ до Єдиного державного реєстру виключно для цілей прийняття та повернення документів для державної реєстрації...».

Тобто, приймати заяви та вчиняти подальші дії для проведення державної реєстрації за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру може лише посадова особа управління адміністративних послуг яка пройшла відповідне навчання та отримала ідентифікатор доступу до Єдиного державного реєстру (держателем якого є Міністерство юстиції України).

У зв’язку із прийняттям Законів України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій» №1667-УІІІ від 06.10.2016р. та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 1 774- VIII від 06.12.2016р., до 01 січня 2017 року фізичні особи підприємці (ФОН) та неприбуткові організації повинні були врегулювати ведення власної господарської діяльності.

В зв’язку з цим, в грудні 2016р. значно зросла кількість звернень суб’єктів господарювання до відділу державної реєстрації управління адміністративних послуг Білоцерківської міської ради, оскільки велика чисельність ФОН. що зареєстровані в м. Біла Церків та Білоцерківському районі виявили бажання припинити свою підприємницьку діяльність саме до 01.01.2017р., а неприбуткові організації повинні були внести відповідні зміни до статутних документів.

Необхідно зазначити, що така ситуація склалася не тільки в м. Біла Церква, а і по всій території України, про що неодноразово повідомлялося в засобах масової інформації. 

tsnap2

Нарешті приймати підприємців почали не лише у каб 309, а й у ще двох кабінетах

Разом з тим, незапланована кількість звернень призвела до перенавантаження серверного обладнання, яке обслуговує Єдиний державний реєстр, що в свою чергу спричиняло додаткові труднощі в належному обслуговуванні заявників.

Щодо відсутності на стінах ЦНАПу в приміщенні готелю «Рось» інформації про документи, які необхідно подати для відкриття та закриття ФОП, повідомляємо: в приміщенні відділу державної реєстрації встановлено 6 інформаційних стендів, на яких розміщено вичерпну інформацію щодо надання адміністративних послуг в сфері державної реєстрації, зразки заповнення заяв, інформаційні картки та ін.

З метою запобігання виникнення черг та підвищення якості роботи відділу державної реєстрації, було прийняте рішення про збільшення кількості уповноважених осіб для надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, ФОП та громадських формувань. Для цього були направлені відповідні запити до Державного підприємства «Національні інформаційні системи» Міністерства юстиції України для одержання ідентифікаторів доступу до Єдиного державного реєстру та проходження навчання працівників.

Прочитано 1793 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео