Біла Церква тримає на своєму депозиті 100 млн. грн.

  • Середа, груд. 21 2016
  • Автор 

Закон про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення складання та виконання бюджетів забезпечить економічний розвиток країни, продовження децентралізації та підвищення мінімальних заробітних плат в країні. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман за результатами ухвалення Закону №5131 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо удосконалення складання та виконання бюджетів)" на пленарному засіданні у Верховній Раді України у вівторок.

"Цей закон дасть можливість почати справжній економічний розвиток нашої держави. Це професійний закон, який ми спільно з вами підготували", - зазначив Глава Уряду, вітаючи ухвалення законопроекту народними депутатами.

"Цей закон відкриває можливості для підвищення у тому числі мінімальних заробітних плат в країні", - зауважив Володимир Гройсман раніше під час розгляду законопроекту.

Він зазначив, що у 2017 році Уряд передбачив збільшення заробітних плат зокрема для працівників сфери охорони здоров’я та педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів.

Так, заробітна плата лікаря у 2017 році зросте не менше ніж на 36%, а заробітна плата українського вчителя - на 49,6%. "Український вчитель отримає від 1672 грн до 2140 грн щомісяця своє доплати. Це і означає фінансова децентралізація і соціальна справедливість", - наголосив Прем'єр-міністр.

Збільшення заробітних плат стало можливим після розподілу видатків бюджету за компетенціями, що належать різним рівням влади: місцева влада фінансує видатки інфраструктури, центральна влада - медичну послугу і заробітні плати, зазначив Глава Уряду.

Крім того, передбачені законом "рішення дадуть можливість проводити далі в країні фінансову децентралізацію і робити її успішною", підкреслив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр навів цифри, що демонструють, як збільшилися місцеві бюджети. Так, фінансовий ресурс місцевих бюджетів на 2017 рік буде дорівнювати 424 млрд грн. Порівняно з 2016 роком зростання становить 86 млрд грн, або +28%. Порівняно з 2015 роком місцеві бюджети збільшилися на 132 млрд грн, або +45%. Прогнозний обсяг доходів місцевих бюджетів на 2017 рік становить 185 млрд грн, що ще на 25% більше ніж у цьому році і більше 153% порівняно з 2015 роком, повідомив Володимир Гройсман.

При цьому, у багатьох містах країни значний обсяг коштів, що надійшли до бюджетів у результаті фінансової децентралізації, знаходяться на депозитних рахунках, зазначив Глава Уряду. Так, обсяг коштів на депозитах м. Запоріжжя становить 724 млн грн, м. Харків – 520 млн грн, м. Львів – 496 млн грн, м. Вінниця – 270 млн грн, м. Миколаїв – 300 млн грн, м. Біла Церква – 100 млн грн.

"Про що йде мова – там є сьогодні ресурси", – зазначив Глава Уряду, коментуючи передачу у 2017 році на місця повноважень щодо фінансування оплати комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я, загальноосвітніх навчальних закладів, оплату праці обслуговуючого персоналу та інші видатки з утримання цих закладів.

Прем'єр-міністр підкреслив, що Уряд передбачив 14,9 млрд грн дотації на фінансування переданих видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я для підтримки тих територіальних громад, у бюджеті яких може виникнути дефіцит.

Крім того, запланована державна підтримка регіонального розвитку обсягом 9 млрд грн.

За матеріалами сайту Кабінету Міністрів України

Прочитано 2475 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео