Декларування акцизного податку за новою формою

  • Середа, груд. 14 2016
  • Автор 

Білоцерківська ОДПІ доводить до відома платників, що наказом Мінфіну від 26.09.2016 року №841 затверджено нову форму Декларації акцизного податку та Порядок заповнення та подання декларації.

ДФСУ зауважує, що суттєво структура нової форми декларації, її розділів та додатків до неї не змінилась.

Нова форма декларації складається:

- із загальної частини, що містить обов’язкові реквізити платника акцизного податку,

- шести розділів (А, Б, В, Г, Д, Е), що складаються платниками залежно від виду господарської діяльності, та розділу, що заповнюється працівниками ДФСУ після подання декларації.

З метою уникнення помилок при заповненні платниками декларації акцизного податку з нумерації розділів декларації вилучено літеру "Ґ", у зв’язку з чим розділ "Ґ" став розділом "Д", відповідно розділ "Д" став розділом "Е".

Основними нововведеннями є те, що декларацію доповнено новими додатками:

- "Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального відповідно до підпункту 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 Кодексу" (додаток 11).

- "Заява про порушення особою, яка реалізує пальне, порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування" (додаток 9, у зв’язку з чим додаток 9 попередньої редакції став додатком 10 нової форми).

Додаток 9 заповнюється особою, яка отримує пальне, та подається разом із декларацією та копіями документів, передбачених пунктом 231.10 ПКУ, до контролюючого органу за місцем обліку платника податків у строки, передбачені для подання податкової декларації.

До інших додатків внесені лише деякі зміни і уточнення.

Нагадуємо, що згідно з п. 46.6 ПКУ до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Наказ №841 набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 22.11.2016р.  Статтею 223 ПКУ встановлено, що базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю.

Враховуючи норми п. 46.6 ПКУ, особи, визначені статтею 212 ПКУ як платники акцизного податку, вперше подають декларацію акцизного податку за новою формою не пізніше 20 січня 2017 року за грудень 2016 року.

Білоцерківська ОДПІ

Прочитано 1577 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео