Наближається час подання декларації з плати за землю

  • П'ятниця, груд. 09 2016
  • Автор 

Білоцерківська ОДПІ нагадує платникам податків, що наближається час подання декларації з плати за землю. А саме - базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за встановленою формою з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Форму Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) затверджено наказом МФУ від 16.06.2015 р. № 560. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подавати щомісячні декларації.

Водночас, платник податку - юридична особа має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію (протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним), що звільняє його від обов'язку подавати річну податкову декларацію. Зазначена норма визначена п. 286.2 та п. 286.3 ст.286 Податкового кодексу України.

Також наголошуємо, що якщо платники земельного податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Тобто, юридичні особи, які користуються пільгами з земельного податку та надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, земельний податок за площі, надані в оренду, сплачують на загальних підставах з дати укладання договору оренди. Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування. Зазначена норма передбачена п. 284.3 ст. 284 Податкового кодексу України.

Білоцерківська ОДПІ

Прочитано 1288 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео