Особливості оподаткування податком доходів фізичних осіб

  • Вівторок, жовт. 25 2016
  • Автор 

Днями в Білоцерківській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Особливості оподаткування податком на доходи фізичних осіб та порядок заповнення  розрахунку за формою № 1-ДФ». З платниками спілкувався заступник начальника Білоцерківської ОДПІ Василь Зеленський.

Пропонуємо до уваги найбільш актуальні питання, з якими абоненти звертались на «гарячу лінію»:

Чи повинна фізична особа при поданні декларації про майновий стан і доходи надавати довідку про отримані доходи з метою використання права на податкову знижку?

Відповідно до норм статті 176 Податкового кодексу України платники податків зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи за встановленою формою.

На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

Отже, враховуючи зазначене, фізична особа, яка зобов’язана подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи, відповідно до вимог Податкового кодексу України, або має право скористатися податковою знижкою, повинна на вимогу контролюючого органу надати разом із такою декларацією довідку про отримані у звітному році доходи.     

При цьому, підпунктом  «в» пункту 176.2 Податкового кодексу передбачено, що особи, які відповідно до Податкового кодексу мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку.

Планується вихід одного учасника зі складу ТОВ з виплатою належної йому в статутному фонді частки майна. Чи потрібно таку виплату обкладати ПДФО та військовим збором і відображати у формі № 1-ДФ?

Товариству – податковому агенту виплату частки у статутному фонді обкладати не потрібно, а ось відобразити її суму в формі № 1ДФ необхідно обов’язково. І ось чому. Операції з повернення фізособі грошових коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених нею до статутного капіталу емітента корпоративних прав, у разі виходу такої особи з числа учасників емітента прирівняні абзацом п’ятим п.п. 170.2.2 ПКУ до продажу  інвестиційного активу. Облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться  платником податку самостійно (п.п. 170.2.1 ПКУ). Звітним періодом для цілей оподаткування інвестиційного прибутку є календарний рік. Отже, товариство, виплачуючи засновнику, який іде, його частку у статутному фонді,  не нараховує та не сплачує до бюджету ПДФО та ВЗ. Водночас воно зобов’язане відобразити суму цього доходу у формі № 1ДФ:- у розділі I з ознакою доходу «112»;- у розділі II в рядку «Військовий збір» у загальній сумі доходів, нарахованих/виплачених фізособам у звітному кварталі.  Решта — справа рук учасника, який вийшов. Отримавши інвестиційний дохід, він зобов’язаний буде його задекларувати* і сплатити з нього ПДФО та ВЗ. * Виняток — випадки, зазначені у п.п. 170.2.8 ПКУ.

Чи відображається у розрахунку форми № 1-ДФ сума майна, внесеного до статутного фонду  засновником, якщо так, то яким чином?

 Не відображається

З якою ознакою доходів у розрахунку №1-ДФ відображається оренда автомобіля?

Згідно довідника ознак доходів така операція відображається за ознакою 127 «Інші доходи».

Білоцерківська ОДПІ

Прочитано 793 раз
Опубліковано в Економіка

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео