Влада Білої Церкви розповіла, як використовує систему ProZorro

  • Понеділок, жовт. 24 2016
  • Автор 

У Білій Церкві міські структурні підрозділи та комунальні підприємства провела 65 закупівель через систему ProZorro, з них 26 – були відмінені чи не відбулися. Загальна сума оголошених торгів складає 3,7 млн. А заключити договори вдалося на суму 2, 6 млн. грн. При цьому зекономили 473 тис. грн. Про це 24 жовтня повідомив на прес-конференції  керуючий справами Максим Свірський.

«На жаль, не все так «райдужно» і хотілося б акцентувати увагуна тому, що за результатами неналежного виконання та організації тендерних закупівель одному з керівників довелося винести догану попри всі здобутки, які були досягнуті на тому підприємстві. Проте ми розуміємо, що в сфері бюджетних коштів громада безкомпромісна, відповідно, ми також», - заявив чиновник.

Також він зазначив, що працює сервіс ZvitPro, на якому відділами, управліннями та комунальними підприємствами Білоцерківської міської ради оприлюднюються заключені договори.

Для журналістів Максим Свірський продемонстрував, як працює ця програма на прикладі відділу капітального будівництва. Зокрема, відділ на цьому ресурсі оприлюднив заключних договорів на суму 22, 8 млн. грн. Оприлюднення розпочалося з 9 серпня 2016 року. Це при тому, що всього у розпорядженні відділу капітального будівництво на цей рік закладено, згідно бюджету розвитку Білої Церкви, 119, 9 млн. грн.

Тобто як відділ витрачав кошти до серпня, можна побачити лише на сайті E-data.

Також варто зазначити, що на сайті ProZorro відділ капітального будівництва упродовж серпня-жовтня провів 95 закупівель, проте всі закупівлі неконкурентні, а тому жодної економії немає. До речі, дивно, чому чиновник назвав кількість проведених закупівель лише 65, якщо тільки один відділ кап. будівництва провів їх 95?

Нагадаємо, обов’язковим проведення закупівель через систему ProZorro стало з 1 серпня 2016 року.

Під час презентації програми також з’ясувалося, що не всі комунальні підприємства почали викладати свої договори. Так, КП «Міськреклама» відсутнє на сайті ZvitPro. Очевидно, що це не єдине підприємство, яке не скористалося ресурсом, адже у місті комунальних підприємств – 33, а на сайті присутні лише 29. Теж стосується і управлінь та відділів. 

Прочитано 1705 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео