Чому БВАК хочуть позбавити права здавати свої приміщення в оренду?

  • Четвер, вер. 22 2016
  • Автор 

На сайті Білоцерківської міської ради зареєстровано проект рішення про позбавлення комунального підприємства "Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс" повноважень здавати в оренду приміщення, що знаходяться на його балансі. Таку ініціативу висловив Ігор Гейло, депутат від Радикальної партії Олега Ляшка. Подаємо позицію керівництва БВАК щодо такого наміру.

Не перша спроба

КП "БВАК" вже не вперше опиняється в такій безглуздій ситуації: у 2006 році при зміні політичного вектора в міській раді депутати передали право єдиного орендодавця Управлінню комунальної власності. Це призвело до того, що за період з 2006 по 2010 роки кількість орендарів на території підприємства суттєво зменшилась, а надходження до бюджету скоротились практично втричі. Чим же це викликано?

У першу чергу, бюрократичну тяганину в Україні та Білій Церкві зокрема, ще ніхто не відміняв. Управління комунальної власності, що знаходиться в центрі міста, володіло недостатньо повноцінною інформацією про реальний стан приміщень та споруд, розташованих аж у Гайку. Так як кількість пропонованої до оренди приміщень в місті була досить велика, а процедура оренди комунального майна - громіздка та тривала не менше двох місяців, багато орендарів банально відмовлялись від приміщень на території КП "БВАК". Внаслідок проведення такої неефективної політики міський бюджет недоотримав значних фінансових ресурсів.

У 2010 році дана ситуація кардинально змінилась. Депутати міської ради на основі обґрунтованого звернення КП "БВАК" скасували попереднє рішення та дозволили комунальному підприємству самостійно здавати в оренду майно, що не використовується під власні потреби. І ця практика впродовж шести років успішно виконувалась.

Економічна доцільність оренди комунального майна

Так, у 2016 році кількість орендарів на території КП "БВАК" становить 54 підприємства. За 8 місяців поточного року дохід від цієї сфери діяльності комунального підприємства становить 2 млн. 285 тис. грн. Загалом до державного та міського бюджетів було перераховано 2 млн. 261 тис. грн. З них: ПДВ у сумі 826,2 тис. грн.; до Пенсійного фонду - 604 тис. грн.; військовий збір - 40,7 тис. грн.; податок на прибуток  - 106,4 тис. грн.; податок на землю - 115,8 тис. грн.

До міського бюджету Білої Церкви КП "БВАК" направив 474,3 тис. грн. на ПДФО; 93,6 тис. грн. - як частину чистого прибутку, та відрахування до Пенсійного фонду.

І лише 24 тис. грн. комунальне підприємство отримало прибуток від оренди власних приміщень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс очолив представник "УКРОПу"

В цілому КП "БВАК" проводить прозору та відкриту процедуру з надання в оренду своїх будівель та споруд. Щороку комунальне підприємство переукладає договори з кожним орендарем, враховуючи рівень інфляції. Також системно витребує Акти виконаних робіт, та контролює рівень заборгованості по деяким підприємствам.

Крім того, у 2017 році аеродром "Біла Церква", що знаходиться на балансі КП "БВАК", має повторно пройти Сертифікацію. А це потребує значних фінансових витрат. Якщо міська рада позбавить КП "БВАК" отримання прибутку від оренди, то воно не матиме змоги самостійно оплатити даний процес. Доведеться чекати видатків з бюджету на ці потреби. Як наслідок, відсутність коштів на отримання Сертифікату може стати фатальним чинником закриття злітно-посадкової смуги, що поставить під сумнів доцільність роботи самого підприємства.  

Абсурдність проекту рішення

На жаль, на сьогоднішній день деякі депутати не розглядають дану проблематику в комплексі, а керуються виключно політичними амбіціями. Депутат від Радикальної партії зареєстрував проект рішення про позбавлення КП "БВАК" права здавати в оренду власні приміщення. Жодного раціонального обґрунтування та аргументації такої ініціативи депутат не надав. Абсурдність подібного рішення вже підтверджена попереднім досвідом 2006 року. Варто зауважити, що депутатська перевірка діяльності підприємства не виявила взагалі будь-яких зловживань чи претензій, і це зафіксовано у відповідному Акті.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 25 липня депутат міської ради Володимир Бабенко провів прес-конференцію, де росказав хто та як призначає керівників комунальних підприємств (на прикладі БВАКу), та скільки коштує мовчання депутата.

На думку директора КП "БВАК" Сергія Кандаурова, від такого рішення ні комунальне підприємство, ні сама територіальна громада не отримає економічного, фінансового та господарського зиску. "Не має різниці, від кого надходитимуть кошти до міського та державного бюджетів, тобто чи від Фонду комунальної власності, чи від КП "БВАК". Головне, що частина коштів від оренди майна направляється на утримання та відновлення самих приміщень. А хто є більш ефективним господарем - вже показав час і досвід," - наголосив директор.

Сподіватимемось, що політичні амбіції не почнуть привалювати над здоровим глуздом і фінансово-економічною доцільністю розвитку КП "БВАК". Депутати міської ради мають діяти в інтересах територіальної громади, а не вставляти чергові бюрократичні перепони на шляху ведення підприємницької діяльності.

Прес-служба БВАК

P.S. Сайт БЦ News готовий надати можливість висловити свою точку зору з цього питання автору проекту рішення та іншим компетентним особам.

Прочитано 3813 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео