До відома платників податку на прибуток

  • Четвер, вер. 22 2016
  • Автор 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що пунктом 137.4 ст137 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зізмінами та доповненнями (далі ПКУ) встановлено, що податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків. передбачених п.137.5 ст. 137 ПКУ, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається зпершого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім  календарним днем податкового (звітного) періоду.

Згідно з п.137.5 ст. 137 ІІКУ річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:

а)   платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені),  що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

б)    виробників сільськогосподарської продукції;

в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за  вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний(податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) визначеного за показниками  Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Згідно  з п.38 підрозд.4 розд.ХХ «Перехідні положення» ПКУ платники податку на прибуток підприємств сплачують до 31 грудня  2016 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань.

Таким чином, податковий (звітний) період - квартал встановлено для платників податку на прибуток, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) перевищує 20 мільйонів гривень,  за винятком платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), та виробників сільськогосподарської продукції.

Поряд  з цим платники податку на прибуток, для яких встановлено податковий звітний період – квартал, повинні здійснити розрахунок авансового внеску у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року, та сплатити його до 31 грудня 2016 року.

                                                                                                                  Білоцерківська ОДПІ

Прочитано 1686 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео