Новації у процедурі отримання статусу неприбуткової організації

  • Четвер, лип. 28 2016
  • Автор 

Білоцерківська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що з  16 липня 2016 р. відбулось суттєве спрощення процедури отримання статусу неприбутковості. Нові правила вступили в дію з набранням чинності Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій (затвердженого постановою Кабміну від 13.07.2016р. №440, на заміну попередньому Положенню про такий Реєстр за наказом Мінфіну від 24.01.2013р. №37). Текст постанови оприлюднено на сайті Кабміну та опубліковано в «Урядовому кур’єрі» від 16.07.2016 р. №132.

Новими правилами набуття ознаки неприбутковості, ухваленими Кабміном, передбачено:

1.     Скасовано необхідність окремого візиту до податкової для подачі Реєстраційної заяви щодо отримання ознаки неприбутковості. Відповідну заяву можна подати одразу під час реєстрації організації чи установи (особисто реєстратору) чи он-лайн.

2.     Не потрібно витрачати час на подання до податкової копій установчих документів. Податковий інспектор самостійно їх завантажує із сайту Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб –підприємців та громадських формувань.

3.     Розгляд Заяви скорочено з 30 до 14 календарних днів, а обсяг форми для заповнення зменшено в чотири рази (до однієї сторінки).

4.     Чітко визначено перелік неприбуткових установ та організацій, що можуть бути внесені до Реєстру, а також перелік вимог до змісту установчих документів та підстав для включення і виключення з нього (викладені відповідно до Податкового кодексу).

5. Реєстр неприбуткових організацій стає публічним і доступним для всіх на сайті ДФС.

Державною фіскальною службою до 16 вересня  2016 року будуть проінформовані ті неприбуткові установи та організації, яким необхідно привести установчі документи до нових вимог Податкового кодексу.

У разі неотримання до 16 вересня 2016 року інформаційних листів рекомендуємо керівникам неприбуткових  установ та організацій  звернутись до Білоцерківської ОДПІ  (каб.4,5,6 тел.5-23-51, 39-15-89).

Нагадуємо, що раніше прийняте законодавство вимагає від неприбуткових організацій привести свої статути у відповідність до Податкового кодексу до 1 січня 2017 року.

Також нагадуємо, що всі неприбуткові установи та організації повинні до 1 січня 2017 року переглянути і, у разі необхідності, привести свої установчі документи у відповідність до вимог, аби не бути виключеними з Реєстру неприбуткових організацій та установ та не сплачувати податок на прибуток з 1 січня 2017 року.

Білоцерківська ОДПІ

Прочитано 1777 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео