Костянтин Єфименко: "Ми експортуємо свою продукцію в 30 країн світу"

  • Вівторок, трав. 31 2016
  • Автор 

Сьогодні звідусіль чути напружені новини про кризу, про те, що економіка країни в суцільній стагнації. Але на теренах Білої Церкви працюють підприємства «Трібо» та «Біофарма», які впевнено демонструють, що навіть у складних умовах можна і треба досягати успіху. «Трібо» став постачальником гальм на залізничні потяги компанії «Бомбардьє». Крім того, Південно-Африканська Республіка наряду з європейськими країнами також стала контрагентом заводу «Трібо». Саме про це  та інші досягнення спілкуємося зі знаним у місті підприємцем і меценатом Костянтином Єфименком.

- Костянтине Олексійовичу, розкажіть і з перших вуст про досягнення заводу «Трібо».

- Я залюбки поділюся зі своїми земляками нашими позитивними новинами. Білоцерківський завод «Трібо» пройшов омологацію (вдосконалення товару, покращення технічних характеристик з метою відповідності товару певним  стандартам або вимогам, - ред.) на всіх ринках світу, де працює компанія «Бомбардьє». З початку травня підприємство працює в три зміни, тому  26 травня відвантажили першу партію гальмівної продукції на 120 тис. фунтів стерлінгів. Також ми очікуємо результати тендеру на Британській залізниці на суму 2 млн фунтів стерлінгів та на період 5 років, сподіваємося його виграти.

-У соцмережах ви писали, що «Трібо» постачає продукцію і для вітчизняної залізниці, чи не так?

- Ми відвантажили велику партію продукції на «Укрзалізницю», зокрема гальмівні колодки для потягів «Хюндай»,  вивели в цьому році на ринок 15 нових видів продукції. У першу чергу, це дискові гальма для вантажних автомобілів імпортного виробництва, яких щомісяця продаємо на 2 млн грн із приростом обсягів продажу.

Трібо, Біла Церква

У цеху білоцерківського заводу "Трібо" з новою продукцією

- Ви будуєте  завод також У  Білорусі.  Що він випускатиме?

- У Білорусі розпочали будівництво заводу й 30 червня його запускаємо в роботу. Рік тому ми взяли на наше підприємство 7 випускників КПІ. Вони прийшли на наш завод, до цього ще ніде не працювавши, але продемонстрували чудові результати. Про кожного з них можна говорити окремо. Вони вже стали керівниками дільниць, успішно працюють технологами. Але розкажу лише про одну з них. Це - Олена Сорока, яка взялася за розробку дискових колодок для компанії «Бєлаз». Ми зробили 146 рецептів маси, звулканізували 146 колодок за останні півроку. І всі ці спроби були невдалими. Проте остання, 147-а,  принесла очікуваний результат. Ми сподіваємося, що найближчим часом  відбудеться запуск заводу із серійного виробництва таких гальмівних виробів для всієї лінії автомобілів холдингової компанії «Бєлаз». Отже, ми експортуємо свою продукцію в 30 країн світу, наша частка - трошки більше 10% світового виробництва колодок для вантажних вагонів. Це накладає на нас велику відповідальність перед нашими клієнтами, але запевняю: ми надаємо якісні послуги, створюючи затребуваний ринком сучасний продукт.

- Як позначилися розвиток підприємства, нові замовлення на матеріальній зацікавленості колективу?

- Кожен із читачів, сподіваюся, розуміє, що добре говорити про досягнення, коли вже є результат. Але тільки наша команда знає достеменно, який титанічний труд стоїть за цими словами. Скільки потрібно було працювати без вихідних і надміру робочого дня, аби досягти хоча б найменшого успіху. Тому погодьтеся: мотиваційна складова є досить важливою умовою і професійного зростання, і впевненості людей у завтрашньому дні. Отож із першого квітня ми підняли зарплату на 25%, середня зарплатня на «Трібо» наближається до 7000 грн, а в кінці літа плануємо підвищувати її  знову.

- Якщо не секрет, поділіться  свіжими новинами про ТОВ «Дафмі».

- Два тижні тому  ми стали акціонерами ТОВ «Дафмі», м.Дніпропетровськ. Це фабрика з виробництва гальмівних колодок для легкових автомобілів. Вони - № 1 на ринку України та СНД. Мають 25 років досвіду. Експортують продукцію до  12 країн світу. Дякую колективу ТОВ «Дафмі» за 25 років впевненого розвитку, ми цінуємо кожного з вас! Дякую акціонерам компанії, які розвивали її в цей  далеко  непростий час. Це нова сторінка в новітній історії розвитку підприємств, що спеціалізуються на гальмівній продукції. Упевнений,  успішна і для «Трібо»  і для «Дафмі».

Біофарма, Біла Церква

Будується третя черга заводу "Біофарма" по вул. Київській

- Пане Костянтине, а тепер дозвольте нашій розмові «переміститися» на будівельний майданчик, що на вул. Київській, де знаходиться завод «Біофарма» і де споруджується його третя черга, зокрема завод-фракціонатор. Як там справи?

- На будівельному майданчику завершені повністю всі фундаментні роботи. Я думаю, серед ваших читачів є будівельники і вони мене зрозуміють, що символічно будівництво вважається закінченим, коли, як-то кажуть, «вийшли із землі», тобто збудували фундамент. Я в своєму житті звів не один об’єкт, тому мав змогу на практиці переконатися в цьому. Отже, у нас повністю готове підвальне приміщення. У найближчих планах - почати  монтаж внутрішніх комунікацій, підготовку транспортування води, пари, розподіл електроенергії. Ці роботи триватимуть близько 3 місяців. Корпус буде одноповерховий,  і ми його зведемо до початку осені.

У травні-червні проводимо перший тендер на закупку біологічних реакторів від 5 до 0,5 куба. Я думаю, що в першому кварталі 2018 року ми будемо запускати завод у Білій Церкві. Крім того, нова команда займається просуванням продукції «Біофарма» в Тихоокеанському регіоні! 29 травня на три тижні вони вирушають до Тайланду, В’єтнаму, Індонезії, Малайзії, Камбоджі, Філіппін та Бірми. Кожного дня по 3-5 зустрічей із потенційними партнерами. Тому побажаємо успіху цій амбітній команді.

Суми, Центр крові

Реконструйовано Сумський обласний центр служби крові

- Для роботи цього заводу потрібно мати сировину, тому й відкрили сучасну станцію переливання крові в Сумах. Розкажіть про неї.

- Так, ми в Україні запустили першу станцію переливання крові в Сумах у рамках першого проекту державно-приватного партнерства. Разом з Сумською обласною державною адміністрацією проінвестували 3 млн. дол. в цей об’єкт, збудувавши повністю нову, сучасну, за всіма європейськими зразками станцію переливання крові. На станції встановлене сучасне обладнання фірм «Ебот» та «Рош». Тому біохімічний аналіз крові, аналізи за методами ПЦР та ІФА проводяться безкоштовно і з урахуванням найкращого світового досвіду.

Храм Георгія Побідоносця на Замковій горі, Біла Церква

Триває настінний розпис у храмі святого Георгія Побєдоносця на Замковій горі

- Як правило, поряд з успішним бізнесом крокують соціальні програми. Ви, Костянтине Олексійовичу, є автором проектів, що реалізуються Вашим Благодійним фондом, зокрема Академія пенсіонерів, Шкільна спартакіада, «Допоможи народитися дитині», музеєфікація фундаменту тощо. Але поряд з ними діє ще один проект – будівництво храму святого Георгія Побєдоносця на Замковій горі - символу Білої Церкви. Зараз там тривають внутрішні роботи - розпис стін. Проте по місту поширюються чутки, що храм переданий певній конфесії. Це правда?

- Я сьогодні не політик, а бізнесмен. Тому можу говорити відверто. Коли в мене та моїх друзів з’явилася ідея відбудувати храм, ми разом об’єднали зусилля і втілили мрію в життя. Мої друзі мені допомогли, підприємства підставили плече. Наші друзі з Академії пенсіонерів неодноразово допомагали суботниками та матеріалами. Але до нас не прийшла жодна людина і не запитала,  чим допомогти. А сьогодні розповсюджують чутки та вчать нас жити? 

Служби в храмі обов’язково будуть. Проте прошу всіх, хто читає це інтерв’ю, не вірити всіляким нісенітницям. Я ніколи не ховався від рішень. Якщо я прийму рішення передати комусь храм, то обов’язково звернуся до вас і аргументую, кому і чому передаю.

Проте в жодної людини, окрім тих, хто надавав  допомогу, немає морального права вказувати мені, який зробити крок. Тому давайте дочекаємося, коли храм буде завершено, я вас запевняю, що всередині він буде такий же красивий, як і зовні, а потім ми обов’язково вирішимо, хто в ньому правитиме. Все буде зроблено по-людськи і по-божому.

- Спасибі за щиру відповідь, знаємо, що саме так і буде, бо Ви завжди тримає дане вами слово. Насамкінець, що б ви побажали білоцерківцям?

- Зичу ласки від Господа нашого, який любить кожного з нас. Бажаю такого довгоочікуваного миру, щастя й благополуччя кожній білоцерківській родині. Бажаю, щоб діти зростали, щоб достаток був у домі і щоб у всіх було багато роботи.

Олена Ткач, газета "Білоцерківці"

Прочитано 3675 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео