Бюджет розвитку Білої Церкви зняли з розгляду

  • Вівторок, лют. 09 2016
  • Автор 

10 лютого депутати Білоцерківської міської ради планували зібратися на позачергову сесію для розгляду трьох питань: бюджету розвитку, надання пільг з оплати комунального майна та затвердження структури  виконавчих органів ради. Проте раптово бюджет розвитку зняли з розгляду.

9 лютого на прес-конференції міський голова Геннадій Дикий запевнив журналістів, що 10 лютого розглянуть бюджет розвитку. «Пріоритети зроблені, враховуючи побажання мешканців: дороги, прибудинкові території, лічильники тепла, енергоефективність соціальних закладів, садочків, шкіл. Також закладені гроші на велодоріжки, тротуари. Все будемо робити, аби наше місто було кращим і комфортнішим», - заявив мер.

Але щось пішло не так. Сьогодні на передсесійному засіданні депутатських комісій міський голова заявив, що бюджет розглядати поки не будуть. Ніяких чітких пояснень не прозвучало.

На сайті міської ради немає проекту бюджету розвитку. Проте БЦ News отримав його чорновий варіант.

Деякі пропозиції просто шокують. Планується збудувати громадські туалети по місту. В районі готелю «Рось» та у парку «Слави» - на кожен по 500 тис. грн., на площі Соборній – за 50 тис. грн, в районі танцмайданчику – за 10 тис. грн, на масиві Піщаний – за 50 тис. грн. Чому така різна вартість туалетів, невідомо.

На Центр надання адміністративних послуг хочуть витрати 3, 150 млн. грн. Зокрема, на ремонт приміщення, де зараз знаходиться Управління архітектури, – 150 тис. грн. А на оснащення кабінетів, де буде діяти ЦНАП, – 3 млн. грн.

Будівництво площадок для контейнерів для роздільного збору сміття затягне ще на 200 тис. грн. Їх знову будуватиме ПП "Будмаркет", влансиком якого є родина мера? Саме ця фірма у минулому році будувала подібні майданчики на суму практично 500 тис. грн.

На будівництво пішохідного мосту через р. Рось в районі вул. Славіна планують виділити 500 тис. грн.

Чималі кошти підуть на велодоріжки. Причому, якщо на дві черги (в межах вул. Леваневського – вул. Гайок) принаймні є проектна документація, а тому 1, 5 млн. грн. піде на реконструкцію дороги під ці доріжки, то на що піде ще 1 млн. грн. (по берегу р. Рось від р. Протоки до дендропарку «Олександрія») не зрозуміло, бо проекту на цей маршрут ще немає. А мільйон гривень вже планують витратити на реконструкцію тротуару з розміщення такої велодоріжки.

А от на реконструкцію ліфтів, Горбатого мосту та мосту Дружба заплановано всього по 10 тис. грн на кожен об’єкт. За ці гроші можна хіба що виїхати на об’єкт і оглянути його стан, а не реконструювати. 10 тис. грн. хочуть витрати також на будівництво об’їзної дороги... За 10 тис. грн. планують будівництво наземного пішохідного переходу через залізничну колію в районі вул. Томилівська...

А от на спорудження притулку для тварин – 600 тис. грн.

За 1, 5 млн. грн. збираються купити теплові лічильники для білоцерківських багатоповерхівок. Це подається як серйозний крок в енергозбереженні. Хоча в тарифі КП «Білоцерківтепломережа» уже закладена сума на оснащення будинків лічильниками. Виходить, мешканці міста двічі сплатять за лічильники: перший раз через тариф, другий раз оплачуючи, як це пропонує міська влада, послуги з устаткування лічильника. А самі лічильники купить міська влада. Звісно, фінансове становлення Тепломережі не найкраще, проте чи варто перекладати проблеми підприємства на плечі споживачів?

Нарешті, на розробку генплану міста хочуть витратити 467 тис. грн. Зауважимо, що місто вже розробляло генплан, проте це так і не призвело до затвердження меж міста, адже з ним не погодились довколишні сільські ради.

Загалом, відділ капітального будівництва, яким опікується профільний заступник Віктор Яровий, має освоїти на різноманітні ремонти та будівництва практично  9, 8 млн. грн. До того ж відділ капбудівництва відтепер (рішення прийнято на виконкомі 9 лютого) буде контролювати вибір підрядних організацій Управлінням житлово-комунального господарства під час проведення капітальних ремонтів.

Тож, напевно, такий розподіл коштів був не всім зрозумілий і на позачергову сесію бюджет розвитку не виносять.

Прочитано 1549 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео