На недіючий табір "Лісова казка" місто знову витратить гроші, а от на ремонт доріг не закладено ні копійки

  • П'ятниця, груд. 18 2015
  • Автор 

На сайті Білоцерківської міської ради з’явився проект бюджету Білої Церкви на 2016 рік. Пропонуємо читачам найцікавіші зміни в бюджеті.

-         зростають видатки на оплату праці працівників органів місцевого самоврядування, як у виконкомі, так і в усіх управліннях та відділах міської ради;

-         відбувся перерозподіл видатків на ЗМІ. Якщо у минулому році на телебачення та радіомовлення (а це були ТРК Крокус та Білоцерківське радіомовлення) закладалося 65 тис. грн, то уже в цьому році – 200 тис. грн. Проте зменшилася сума на комунальні газети – «Громадська думка» та «Замкова гора»: на обидві газети закладено 100 тис. грн порівняно з 240 тис. у 2015 році. До речі, цю цифру могли побачити лише ті, хто почав аналізувати проект бюджету 17 грудня, 18 грудня на сайті міської ради рядок ЗМІ перекинули у видатки споживання і побачити його нині неможливо. Очевидно нова міська влада робить ставку на телебачення та радіомовлення. Зокрема, саме приватна компанія «Белком» (володіє радіо РадіоNeT) технічно забезпечила трансляцію міської сесії та прес-конференцій міського голови. Та й власник компанії Андрій Швець активно підтримував кандидата на посаду міського голови Геннадія Дикого.

-         Далі перелік управлінь, видатки яких зменшуються, порівняно з попереднім роком:

  1. міське фінансове управління (з майже 4 млн. грн. у 2015 році до 2, 1 млн. грн. Проте зростає резервний фонд управління з 100 тис. грн. до 1 млн. грн.),
  2. управління містобудування та архітектури (з 5, 9 млн. грн. до 1, 6 млн. грн.). Зменшення за рахунок того, що не закладені гроші на схеми та рішення масового застосування.
  3. управління ЖКГ (з 120, 4 млн. грн. у 2015 році до 34, 1 млн. грн.). Такий різкий спад можна пояснити тим, що взагалі не розписаний бюджет розвитку. З нього у 2015 році УЖКГ отримало 35 млн. грн. Видатки на проведення робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією ремонтом доріг поки що не закладені взагалі. На ці цілі минулого року виділялося 3, 7 млн. грн. Як при цьому виконати обіцяне, а це і теплові лічильники в будинки, і утеплення комунальних закладів, і будівництво притулку для тварин, і будівництво громадських туалетів, і, навіть, миття вулиць та багато чого іншого?
  4. зменшуються і видатки на утримання виконкому ( з 12, 3 млн. до 11 млн. грн.)
  5. управління соцзахисту також має значно менші видатки ( з 426 млн. грн у 2015 році до 20 млн. грн у 2016). Проте левова частка видатків управління – це субвенції з держбюджету на субсидії, виплату пільг і допомог, а їх сума буде відома лише після ухвалення Держбюджету на 2016 р.

-         Місто також продовжує утримувати непрацюючий табір «Лісова казка» в с. Логвин Володарського району. Він не працює уже 2 роки, тим не менше на його утримання місто постійно витрачає кошти: у 2015 році витратили 442, 8 тис. грн. У 2016 році планують 391 тис. грн. Це гроші на електроенергію та зарплату для 11 працівників табору, 9 з яких – охоронці. Така ціна популізму, адже табір неодноразово намагалися передати в оренду чи концесію, там би вже могли інвестори провести ремонт, а діти – оздоровлюватись та відпочивати. Проте деякі політики робили на таборі собі передвиборчу кампанію, закликаючи не віддавати комунальне майно в оренду. Тож тепер простій закладу обходиться місту в кругленьку суму.

-         Зменшені видатки на програму «Турбота» з 4, 5 до 3, 5 млн. грн. У пояснювальній записці розписується на що можна витрачати кошти по цій програмі. Так от: немає жодного рядка на допомогу учасникам АТО, проте є закупівля овочів для малозабезпечених. За словами самих працівників соцзахисту ці овочі не закуповувались з часів попереднього начальника управління Олексія Коробченка, коли виникли претензії з боку прокуратури. Тому навіщо залишився цей рядок у програмі «Турбота», не зрозуміло.

Звісно, у проект бюджету будуть внесені зміни. До того ж порівнювати остаточну версію бюджету на 2015 рік, ухвалену в кінці року, із "сирою" версією проекту бюджету на 2016 рік, не зовсім коректно. Як правило, після І півріччя, коли фінвідділ бачить, що місто заробило більше, ніж планувалося, роблять перегляд бюджету в сторону збільшення витрат. Приміром так зріс бюджет УЖКГ від 21 млн. грн на початок року до 120 млн. грн. на кінець 2015 року. Проте навіть на початку 2015 року для ремонту доріг вже було закладено 3, 4 млн. грн. В проекті 2016 року - немає ні копійки. 

Проект бюджету на 2016 рік депутати розглянуть на сесії 25 грудня. Учора, 17 грудня, відбувалось засідання бюджетної комісії, але про її проведення не було оголошено та не проводилась пряма трансляція із засідання, як це обіцяв міський голова Геннадій Дикий. 

Проект бюджету Білої Церкви на 2016 рік дивіться ТУТ

Прочитано 2366 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео