Увага! Зміни у земельному законодавстві 2015

  • Вівторок, лип. 28 2015
  • Автор 

На Київщині запрацювали офіси «Правового порадника», у яких фахові юристи надають громадянам безкоштовні юридичні консультації з будь-яких нагальних питань. Правники прагнуть, щоб громадяни почувалися впевнено в спілкуванні з посадовцями, знали та вміли відстояти свої законні права.

Отримати безкоштовну правову допомогу можна в юридичних приймальнях «Правового порадника». У нашому місті приймальня працює за адресою: м. Біла Церква, вул. О. Гончара 1А/42А, ІІ поверх. Також Ви можете отримати консультації за телефоном: 38-08-00

Цього тижня юристи проекту розповідають про низку змін для пересічних громадян у земельному законодавстві України у зв’язку із дерегуляцією економіки.

05 квітня 2015 року набрав чинності Закон України № 191-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)». (далі – Закон № 191-VIII).

Одна з основних змін до земельного законодавства, яку передбачає цей закон, - нова редакція ст.33 Земельного кодексу, згідно з якою земельні ділянки, призначені для ведення особистого селянського господарства, можуть передавати у користування юридичним особам України і використовуватись для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства без зміни цільового призначення ділянки. Аналогічні зміни внесені й до Закону України «Про особисте селянське господарство».

Зміни скасували обов’язок землевласників та землекористувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва використовувати і розробляти проекти землеустрою щодо еколого-економічного обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь (довгий час це було практично неможливо у зв’язку із відсутністю методики розробки, а сама процедура була коштовною і обтяжливою справою для землекористувачів). Ця норма існувала 6 років.

Статтю 99 Земельного кодексу доповнили можливістю використання земельної ділянки для розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм) на праві земельного сервітуту.

Найбільше змін зазнав Закон України «Про оренду землі».

Суттєво зменшено перелік істотних (обов’язкових) умов договору оренди землі. Їх залишили три, а саме:

  • об’єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);
  • строк дії договору;
  • орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Виключено необхідність оформлення в якості обов’язкових додатків до договору

  • плану або схеми земельної ділянки, яка передається в оренду;
  • кадастрового плану земельної ділянки з  відображенням  обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів;
  • акту визначення   меж   земельної   ділянки   в   натурі   (на місцевості); проекту  відведення  земельної ділянки у разі його розроблення згідно  із  законом.

Тепер земельна ділянка вважається переданою в оренду з моменту державної реєстрації права оренди (раніше вимагалось оформлення окремого документ – акту – прийому передачі земельної ділянки).

При передачі в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства строк дії договору оренди землі визначається за згодою сторін, але не може бути меншим як 7 років.

Зазначимо , що це положення діє лише для договорів оренди, укладених після 5 квітня 2015 року. Термін оренди, зазначений у договорах, укладених до настання цієї дати, визначається за погодженням сторін і підлягає зміні в такому ж порядку

Орендна плата відтепер може вноситись лише у грошовій або натуральній формах, без відробіткової.

 У цілому зміни внесені до земельного законодавства Законом про дерегуляцію, суттєві, хоча й не віршують усіх проблем.

Правовий порадник Біла Церква

Прочитано 7030 раз
Опубліковано в Економіка

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео