З 1 липня надаватимуться пільги окремим категоріям громадян

 • Середа, черв. 24 2015
 • Автор 

З 1 липня 2015 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 389 “Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї”.

Даним урядовим рішенням передбачено надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Надання пільг з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї поширюється на осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із Законами України:

“Про міліцію”

1) звільнені із служби за віком, хворобою або вислугою років працівники міліції, особи начальницького складу податкової міліції, особи рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби;

2) діти (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби, загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків, непрацездатні члени сімей, які перебували на їх утриманні.

“Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”

 1. особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 3;
 2. дружини (чоловіки) та опікуни (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;
 3. сім’ї, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.учасники війни;

“Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” 

 1. учасники війни;
 2. особи, на яких поширюється чинність зазначеного Закону;
 3.  особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
 4. вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

“Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”

 1. особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
 2.  вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед  Батьківщиною).

“Про освіту”

пенсіонери, які раніше працювали педагогічними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у них.

 Основами законодавства України «Про охорону здоров’я»

пенсіонери, які раніше працювали медичними і фармацевтичними працівниками у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у таких населених пунктах)

“Про бібліотеки і бібліотечну справу”

пенсіонери, які раніше працювали у бібліотеках у сільській місцевості та селищах міського типу і проживають у них

“Про захист рослин”

пенсіонери, які працювали у сфері захисту рослин у сільській місцевості і проживають там

“Про жертви нацистських переслідувань”

“Про охорону дитинства”

 1. багатодітні сім’ї;
 2. дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, в яких не менше року проживають троє або більше дітей, сім’ї, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.

“Про соціальний захист дітей війни”

“Про культуру”

пенсіонери, які раніше працювали в державних та комунальних закладах культури, закладах освіти сфери культури у сільській місцевості і селищах міського типу і проживають у них.

Кодекс цивільного захисту України

1)батьки та члени сімей осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли безвісти під час виконання службових обов’язків;

2) особи, звільнені із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років та які стали інвалідами під час виконання службових обов’язків.

До членів сім’ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами поширюються пільги: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

До сукупного доходу сім'ї пільговика включаються нараховані:

 1. пенсія;
 2. заробітна плата;
 3. грошове забезпечення;
 4. стипендія;
 5. соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);
 6. доходи від підприємницької діяльності.

У разі коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (станом на 01.07.2015 р. - 1710 грн.), пільговик має право на отримання пільг протягом шести місяців з місяця визначення відповідного права.

Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради за результатами обміну електронними базами даних з Пенсійним фондом України автоматично визначить та надасть право отримувати пільги непрацюючим пенсіонерам, у яких середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу (1710 грн.).

У разі коли середньомісячний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу,  управління соціального захисту населення письмово повідомить пільговиків про те, що вони не мають права на отримання пільг.

У разі зменшення доходу сім’ї пільговик має право звернутися до управління соціального захисту населення для визначення права на отримання пільг з місяця звернення.

Пільговики, до сукупного доходу сім’ї яких входять доходи крім пенсії та соціальної допомоги, або до складу сім’ї яких входять працездатні особи, подають до управління соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї пільговика, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

У разі неподання пільговиком декларації та довідок про доходи, надання пільг зупиняється, а продовжуються з місяця визначення відповідного права.

Прийом пільгових категорій громадян буде проводитись протягом липня 2015 року в приймально-консультаційних пунктах, розташованих у житлово-експлуатаційних конторах № 1; № 6 та № 7 за адресою:

 • м. Біла Церква, Сквирське шосе, 256 (приміщення КПБМР «Житлово-експлуатаційна контора № 1);
 • м. Біла Церква, вул. Підвальна, 28 (приміщення КПБМР «Житлово-експлуатаційна контора № 1);
 • м. Біла Церква, Торгова площа, 11 (приміщення КПБМР «Житлово-експлуатаційна контора № 6);
 • м. Біла Церква, вул. Вернадського, 10 (приміщення КПБМР «Житлово-експлуатаційна контора № 6);
 • м. Біла Церква, вул. Леваневського, 34 (приміщення КПБМР «Житлово-експлуатаційна контора № 7)

згідно  графіку: понеділок, вівторок, четвер та п’ятниця:  з 8.00 год. до 15.45 год.; середа: з 10.00 год. до 19.00 год. та в «єдиній приймальні громадян» управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради за адресою: м. Біла Церква, пров. Ковальський, 14 з 8.30 год. до 17.00 год.  Інформація надається за телефоном: 5-72-43.

Управління соціального захисту населення

Білоцерківської міської ради

<="_appInstalled" style="text-align: justify;"> </>

Прочитано 2429 раз
Опубліковано в Економіка

Коментарі  

Yarik
0 #1 Yarik 08.12.2015, 21:25
ПОСТАНОВА № 389 - ходіння по мукам

Моя сім'я протягом трьох років користувалася пільгами передбаченими чинним законодавством для багатодітних сімей, причому при ПАПЄРЄДНІКАХ з оформленням не виникало ніяких проблем і займало годину часу.
Адже згідно законодавства єдиний документами, що підтверджують статус багатодітної сім’ї та її право на отримання пільг, є посвідчення багатодітної сім‘ї. Але це було раніше...
Звернувшись для продовження пільги працівники соцзахисту мені повідомили що згідно вашої ПОСТАНОВИ № 389 я маю надати довідки про доходи свої та членів сім’ї "за шість місяців, що передують місяцю звернення".
І тут почалося саме "цікаве":

Звернувшись до податкової за довідкою за останні 6 місяців (тобто жовтень включно), мені повідомили що не можуть видати таку довідку.
Yarik
0 #2 Yarik 08.12.2015, 21:26
На моє звернення на Урядову гар. лінію з проханням допомогти отримати довідки про доходи за останні шість місяців (жовтень включно) Заст Нач. Головного управління ДФС повідомила що відповідно ст.177 Податкового кодексу України № 2755 фізична особа підприємець - на загальній системі оподаткування має право подати квартальну податкову декларацію.
А отже і довідка видається тільки за повні 2 квартали а не за останні 6 місяців як вимагає постанова.
Але як виявилося ще цікавіша ситуація з повнолітніми(пр ацездатними) дітьми, фіз особа отримати довідку з податкової знову ж таки за повні 2 квартали без жовтня (тобто перше півріччя) може не раніше 10 грудня.
Тобто виникає логічне запитання, як можна виконати постанову і в листопаді подати довідку яку можна отримати в грудні?
Yarik
0 #3 Yarik 08.12.2015, 21:27
А на моє звернення на Урядову гар. лінію з проханням допомогти вирішити це питання нач. упр. праці та соц. захисту населення повідомила що згідно ст.13 Закону України "Про охорону дитинства" я маю право на пільгу, як багатодітна сім'я але згідно Постанови № 389 отримати пільги не можу поки не принесу "довідки про доходи свої та членів сім’ї за шість місяців, що передують місяцю звернення".
На жаль, іншого чинним законодавством не передбачено.

З вище вказаного випливає, що отримати довідки про доходи за останні шість місяців (жовтень включно) я не можу так як Податковим кодексом України це не передбачено.
I отримати пільгу згідно ст.13 Закону України "Про охорону дитинства" не можу поки не принесу довідки про доходи за "останні шість місяців", так як іншого чинним законодавством не передбачено.
Тобто все тупо вперлося в "останні шість місяців"
Yarik
0 #4 Yarik 08.12.2015, 21:28
В звязку з цим виникли наступні питання:
1. Чому я згідно ст.13 Закону України "Про охорону дитинства" я маю право на пільгу, як багатодітна сім'я, але отримати її згідно ПОСТАНОВИ № 389 не можу???
2. Чому юристи-практика нти які готували цю постанову забули підприємців на загальній системі оподаткування і вони взагалі відсутні у ПОСТАНОВI № 389???
3. І саме головне коли будуть внесені поправки у цю ПОСТАНОВУ щоб вона не суперечила чинному законодавству або хочаб надані розяснення працівникам соцзахисту як їм приймати документи в таких випадках?

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео