ПАТ «Київоблгаз» планує встановити близько 17 тисяч лічильників

  • Понеділок, бер. 23 2015
  • Автор 

Протягом минулого року мешканці Київщини використали понад 1,2 млрд куб. м природного газу. З них тільки 2,5 % газу спожито без засобів обліку, тобто за нормами, встановленими державою. Це значно менше в порівнянні з загальноукраїнським показником споживання газу без лічильників - біля 10%.

На сьогодні понад 700 тисяч сімей Київської області споживають газ за лічильником, що дає їм змогу самостійно контролювати об’єми свого споживання та свої витрати. В рамках державної програми оснащення житлового фонду засобами обліку газу протягом цього року ПАТ «Київоблгаз» планує встановити ще біля 17 тисяч безкоштовних лічильників. В першу чергу під дію цієї програми потрапляють споживачі, які використовують природний газ для приготування їжі та підігріву води. Згідно інвестиційної програми ПАТ «Київоблгаз», затвердженою Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), на виконання цього пункту інвестпрограми закладено 26,4 млн. грн.. Втім, в умовах девальвації курсу гривні, здорожчання лічильників та їх складових, цих коштів може бути недостатньо для повної реалізації плану. Тому, лише після перегляду інвестпрограми 2015 року в бік збільшення фінансування ПАТ «Київоблгаз» може гарантувати повне її виконання.

«Варто зазначити, що незважаючи на стрімке підвищення цін в країні, вартість робіт ПАТ «Київоблгаз» зі встановлення лічильника залишається незмінною», – акцентує голова правління ПАТ «Київоблгаз» Володимир Машталірук.

На сьогодні в області залишаються понад 87 тисяч побутових споживачів, які використовують газ за нормами. Для повного їх забезпечення лічильниками знадобиться ще понад 130 млн. грн. І це лише за умови стабілізації курсу гривні та непідвищення вартості на послуги зі встановлення лічильників.

До кінця 2015 року, за Законом «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», безкоштовними лічильниками повинні бути забезпечені споживачі, які використовують газ для підігріву води та приготування їжі, тобто користуються колонкою і плитою, а до 1 січня 2018 року прилади обліку повинні бути встановлені у 100% споживачів. У випадку відмови від лічильника за програмою, споживачу потрібно буде встановити прилад обліку за власні кошти. Інакше після 1 січня 2018 року ПАТ «Київоблгаз» буде вимушено припинити йому газопостачання відповідно до Закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

За матеріалами КОДА

Прочитано 2576 раз
Опубліковано в Економіка
Теги

Коментарі  

злобний читач
+1 #1 злобний читач 26.03.2015, 21:51
ага, вже другий рік чекаємо на встановлення лічильника!!! таке враження , що газконтора чекає , щоб споживачі за свої кошти ставили лічилькики, та ще й купляли їх тільки в магазині , який розташований в їхній же конторі!!!

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Курс валют предоставлен сайтом kurs.com.ua

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео