Перелік церковних свят у листопаді

  • Середа, лист. 01 2023
  • Автор 

З 1 вересня Православна церква України та Українська греко-католицька церква перейшли на новоюліанський календар. Відтак парафіяни відзначатимуть всі неперехідні свята на 13 днів раніше.

Перелік свят у листопаді оприлюднили на фейсбук-сторінці ПЦУ.

«Останній місяць календарної осені буде для нас дещо незвичним з точки зору відзначення традиційних релігійних свят, адже у зв՚язку з переходом на новоюліанський календар на другу половину листопада припадають деякі раніше «зимові» свята», – зазначили в Православній церкві України.

Зокрема, відтепер 15 листопада розпочинатиметься Різдвяний піст і триватиме він до 24 грудня, Навечір’я Різдва Христового. Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, яке раніше відзначали 4 грудня, тепер відзначатимемо 21 листопада.

«На 24-те число припадає день вшанування пам՚яті святої великомучениці Катерини, а на 30-те листопада – святого Андрія Першозваного. 8 листопада святкуватимемо Собор архістратига Божого Михаїла та інших небесних сил безплотних, а 13 листопада відзначатимемо день пам՚яті святителя Іоана Золотоустого. Також у листопаді дні пам'яті двох апостолів: Филипа (14 листопада) і Матфея (16 листопада)»,  – додали в ПЦУ.

Крім того, у четверту суботу листопада, яка цьогоріч припаде на 25 число, традиційно вшановуватимемо День пам’яті жертв голодоморів.

«Ми звершуватимемо заупокійну молитву за всіх, в Україні голодом заморених. В цьому році 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні – жорстокого акту геноциду нашого народу, який був свідомо і штучно організований радянським тоталітарним режимом», – наголосили в українській церкві.

Прочитано 444 раз
Опубліковано в Дозвілля

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи знаєте ви щось про розгляд справи Геннадія Дикого в антикорсуді?

вперше чую - 33.3%
так, слідкую - 33.3%
чув, але не знаю, як іде процес - 33.3%
а що його судять? - 0%

Всього голосів: 6
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео