Академісти відзначили Всесвітній день української хустки

  • П'ятниця, груд. 11 2020
  • Автор 

7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. З давніх-давен в українських сім'ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала жіноча хустка. Саме до цього дня приурочили свої заходи клуби «Криниця життя» та «Зарічанське джерело» Академії пенсіонерів, що діє при Благодійному фонді Костянтина Єфименка. Організувала свято української хустки та підготувала інформаційні слайди координатор клубу «Криниця життя» Лариса Бондарчук.

Академія пенсіонерів, Благодійний фонд Костянтина Єфименка

Академісти прийшли на захід з власними хустками. А деякі навіть принесли ті хустки, які матері дали їм ще на їхнє весіллі. І бережуть жінки цю мамину хустку як найдорожчу серцю річ. Під час заходу всі присутні ознайомилися з традиціями носіння хустки, адже у кожному регіоні України були свої способи зав’язування хустки. Також академісти дізналися, які були намітки в українок – ще один  елемент традиційного головного убору заміжніх жінок. Підготували члени клубів також пісні та вірші, в яких згадується українська хустка. Зокрема, звучали пісні про хустку у виконанні хору клубу «Криниця життя» на чолі з Ольгою Руденко та у сольному виконанні представниці клубу «Гармонія» Таскіри Максюти.

Академія пенсіонерів, Благодійний фонд Костянтина Єфименка

Академія пенсіонерів, Благодійний фонд Костянтина Єфименка

Згадали академісти також ті звичаї українського народу, в яких не обходилося без використання хустки, а саме: сватання, весілля, родини, випровадження козака в далеку дорогу, поховання тощо. А затим поділилися власними життєвими історіями про застосування хустки в тих чи інших випадках.

Академія пенсіонерів, Благодійний фонд Костянтина Єфименка

Такі щирі, задушевні спільні зустрічі допомагають людям літнього віку не почуватися самотніми, особливо в цю зимову коротку днину. А відтак, попри карантин і пов’язані з ним труднощі, академісти вже планують наступні заходи, зокрема і відзначання новорічно-різдвяних свят. Звісно ж, з дотримання карантинних правил!

Прочитано 638 раз
Опубліковано в Дозвілля

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Як ви заробляєте на життя?

працюю в Білій Церкві - 0%
працюю в Києві - 0%
їжджу періодично на заробітки за кордон - 0%
живу за рахунок батьків/подружжя/дітей - 0%

Всього голосів: 0
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео