У бібліотеці №4 відбулася свято Маковія

  • П'ятниця, серп. 21 2020
  • Автор 

Серед українців свято Маковія одне з найпоетичніших і найшанованіших. У дохристиянські часи цього дня вшановували Богів Спасів і освячували квіти, городину та криниці. Зрештою, прийнявши християнізовану назву, люди зберегли давні традиції і дотримуються їх і сьогодні.

Весело та цікаво у бібліотеці-філії №4 14 серпня відбувся народознавчий калейдоскоп «Запахло, медом, маком і життям», присвячений святу Маковія.

Бібліотекар Ірина Тупчій ознайомила всіх присутніх з традиціями свята, діти з радістю взяли участь у грі «Збери маковійчик», відгадували загадки про квіти, називали квіти та рослини, які входять до святкового букета. Також на заході, кожен із присутніх мав змогу зібрати традиційний букет із різнотрав’я, що має гарну назву «маковійчик». Робити це правильно гостей свята навчала завідувачка бібліотекою Світлана Линник. Дітлахи дізналися, що маковійчик – це не просто букет. Він є хатнім оберегом, який потрібно зібрати власноруч. Обов’язково мають бути в ньому достиглі голівки маку, м’ята, яка оберігає сім’ю від усякої напасті й додає здоров’я, сонях − символ сонця, материнка – захист родинних зв’язків, рута – від хвороб, калина – на дівоче щастя, полин слугував талісманом від всілякої напасті та сповнював здоров’ям, волошка – дарувала мир усій родині. А ще − чорнобривці, айстри, васильки, любисток, петрів батіг, деревій тощо.

Усі учасники свята із задоволенням скуштували традиційну страву цього дня – шулики, які обов’язково випікали на Медовий Спас, та подякували бібліотекарям за цікаве свято та солодке частування.

Прочитано 1483 раз
Опубліковано в Дозвілля

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задовольняють вас послуги КАТП-1028 із вивозу сміття?

так, все чудово - 7.7%
ні, постійно переповнені баки - 30.8%
я на це не звертаю уваги - 0%
побутове вивозять, а негабаритне валяється дуже довго - 7.7%
погано реагують на вивіз сміття зі стихійних смітників - 7.7%
КАТП-1028 справляється, а наші люди - свині - 46.2%

Всього голосів: 13
The voting for this poll has ended
Monobank [CPS, API] UA

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео