День театру саксаганці будуть святкувати прем’єрою

  • П'ятниця, бер. 22 2019
  • Автор 

«Міжнародний день театру ми будемо відзначати не гала – концертом, а прем’єрою нової вистави - музичної комедії «Моя прекрасна леді», режисер-постановник якої Тарас Мазур вже відомий глядачам виставами «Тевє-молочник» та «№13», - сказав в.о. директора театру Богдан Пущак під час прес-конференції 22 березня. Прем’єрні вистави відбудуться 27, 28, 29, 30, 31 березня 2019 року.

Режисер Тарас Мазур пообіцяв, що вистава буде «теплою, світлою і затишною, вона передасть атмосферу пробудження, зможе подарувати людям весну в душах». У головний ролях: Генрі Хіггінс – В. Шекіта, С. Скляренко; Еліза Дуліттл – В. Лозінська – Матвієнко, М. Овчарова; Альфред Дуліттл – Р. Вдовика, О. Поліщук; Пікерінг – М. Молодика, Є. Тодоракін; Місіс Пірс – О. Кралева, О. Ярмоленко; Місіс Хіггінс – Н. Моцна, Л. Мерва та інші. У виставі задіяні артисти балету та масових сцен та симфонічний оркестр. Тож саксаганці запрошують шанувальників Мельпомени на прем’єру.

Також Богдан Пущак зазначив, що цього року театр святкує два ювілеї: 85 театральний сезон та 185 років з дня народження Панаса Карповича Саксаганського, чиє ім’я носить театр. 5 квітня на сцені театру відбудуться урочистості та великий гала-концерт, присвячений 85-річчю з дня заснування театру. На травень запланований тур містами та селищами Київщини, заключною подією туру стане гала-концерт 27 травня у Києві, присвячений ювілею з дня народження Панаса Саксаганського.

Загалом Богдан Пущак пообіцяв низку цікавих постановок та концертних програм, майстер-класи, читки упродовж року, присвячені цій даті. Навіть правнук видатного актора Петро Богданович Тобілевич буде «присутній» в театрі на низці заходів за допомогою новітніх інтернет-технологій, таких як Skype. Також у квітні саксаганці планують розпочати роботу над постановкою вистави Панаса Саксаганського «Шантрапа». Вже знають, хто буде режисером, художником та композитором вистави.

Також Богдан Пущак запевнив, що робота театру стабілізується, створений новий сайт, сторінка в ФБ, запроваджується продаж квитків через сайт Karabas.com, планується модернізація малої сцени, що дасть змогу збільшити кількість місць до 100 та створити зі сцени справжній експериментальний майданчик, планують також зробити на великій сцені оркестрову яму. Починають творчу співпрацю з Національним академічним драматичним театром ім. І. Франка та Львівським академічним театром ім. Л. Курбаса. На квітень планують читку твору «Дон Кіхот» Мігеля Сервантеса у співпраці з іспанським посольством.

У театрі вже є головний режисер. Ним став В’ячеслав Стасенко, який також брав участь у конкурсі на посаду директора театру. Наразі продовжують шукати завідуючого літературною частиною. Нових акторів в театрі не з’явилося, повернулися двоє акторів, які раніше пішли з театру, з оркестру звільнилося 7 осіб.

Також, як виявилося, акторам за понаднормові вистави у новорічно-різдвяний період стали виплачувати додаткову зарплатню, що творчих людей дуже порадувало. Заступник директора театру Дмитро Красіков навів таку статистику: з 19 грудня 2018 року по 10 січня 2019 року актори 65 раз показали новорічну казку «Задзеркалля Різдва», яку переглянуло 14 245 глядачів та 30 раз показали новорічне шоу «Новий рік у столичному експресі», яку відвідали 7124 глядачі. 13 і 14 лютого відбулося «Шоу до Дня закоханих», яке переглянуло 1000 глядачів. Весняний марафон, присвячений 8 березню, тривав з 2 по 10 березня, показали 21 виставу, які відвідали 5000 глядачів.

«У нас все гаразд, ніяких проблем нема», - резюмував Богдан Пущак.

Прочитано 1361 раз
Опубліковано в Дозвілля

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задовольняють вас дії місцевої влади в забезпечення лікарень усім потрібним для лікування хворих на COVID?

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео