Поет-гуморист Леонід Гажала презентував нову збірку віршів

  • Четвер, лист. 23 2017
  • Автор 

21 листопада у приміщенні бібліотеки №10 відбулася творча зустріч членів клубу «Чарівна мить» Академії пенсіонерів з автором книги, поетом – гумористом Леонідом Гажалою, нашим земляком, що проживає у сусідньому Сквирському районі.

Автор презентував слухачам свою четверту книгу, в якій зібрані лірична поезія, патріотичні вірші, гуморески, присвяти. «Ця книга для тих, хто любить Україну, хто кохав і був коханим, хто найскладніші життєві ситуації сприймає з посмішкою і гумором», - каже Леонід Гажала.

Леонід Гажала презентував книгу клубу "Чарівна мить" Академії пенсіонерів

Леонід Гажала розповідає про те, як почав писати, так: "Мене цьому ніхто не вчив, не підказував. Я просто римував слова і старався менше афішувати свою писанину, боючись насмішок. Ще, може те, що я почав писати заслуга сотень і сотень книжок, які перечитав, починаючи з казок з першого класу. Читав все підряд - книги, журнали, газети. Навіть, женучи в поле корову, брав з собою читання". 

Леонід Гажала презентував книгу клубу "Чарівна мить" Академії пенсіонерів

Шлях до слави у пана Леоніда був тернистий, не завжди і не всі маститі літератори хотіли визнавати творчий дар Гажали. Після армії, працюючи у Білій Церкві на початку 70-років, насмілився понести у літературну студію "Заспів" свої вірші. Але там один відомий літератор, який через багато років, підписуючи йому книгу, назвав Леоніда Гажалу білоцерківським самородком, не сприйняв його творчості. Після його критики у пана Леоніда на довгі роки пропало бажання брати в руки перо. І лише у 1989 році вийшла його перша гумореска "Велика подяка", яка пішла у світ. А вже після цього почали виходити віршовані збірки.

Варто зазначити, що з поетом академісти знайомі давно і навіть цитують його гуморески на пам'ять, адже він пише настільки цікаво, дотепно і водночас зрозуміло і просто, що його можна сміливо назвати нашим місцевим Павлом Глазовим. Ось приміром одна з його гуморесок:

У кімнату до матусі

Вбіг синочок Вася:

- Ага, мамо, а я знаю

Де у вас я взявся.

Казав тато, як була ти

Кізкою малою

То він козликом дурненьким

Бігав за тобою.

Ви скубли травичку разом

Бігали, сміялись,

Через кущики стрибали –

От і дострибались.

-  То не так було, синочку,

Каже мама Васі,

-  Я була тоді синичка,

Орлом – дядя Стасик.

Ми літали з ним, літали,

І ти появився.

А твій тато як був козлом,

Так і залишився.

Тож і цього разу автор декламував, причому напам’ять, свої вірші та гуморески. А вдячні читачі реагували бурхливими оплесками та іскрометним сміхом. А по закінченню зустрічі охоче купували нову збірку автора під назвою «Я так живу». До речі, збірку можна придбати у філії – бібліотеці №10 по вул. Крижанівського, 8.

Леонід Гажала презентував книгу клубу "Чарівна мить" Академії пенсіонерів

Варто зазначити, що для клубу «Чарівна мить» зустрічі з поетами та письменниками стали звичними та улюбленими заходами, адже директор бібліотеки Ганна Нагорна постійно когось запрошує. Приміром, минулого року у цю осінню пору академісти зустрічалися з лауреатом Шевченківської премії Мирославом Дочинцем, а у грудні цього року знову відбудеться така ж зустріч.   

Прочитано 2026 раз
Опубліковано в Дозвілля

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задовольняють вас послуги КАТП-1028 із вивозу сміття?

Monobank [CPS, API] UA

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео